Už příprava na zápas naznačovala, že se v Pohořelicích nechystá úplně obyčejná událost. První klubový on-line video přenos a diváci v ochozech napovídali o významné atmosféře. „Poněkud úsměvně působil pohled při předzápasovou přípravu. Na jedné straně v tempu se rozcvičující Židenice, na straně druhé až stydlivě působící naše hráčky," smál se trenér Pramosu Petr Kadlec.

S úvodním hvizdem se ale vše změnilo. V první třetině sice hostující hráčky potvrzovaly předpokládaný výkonnostní rozdíl, po většinu času držely míček na svých hokejkách a případné brejky domácích hasily ještě před tím, než došlo na finální přihrávku.

Obrana Aligators však po většinu času odolávala solidně, a tak se do šaten odcházelo za přijatelného stavu 0:2.

Ve druhé části už Aligátorky odhodily veškeré zábrany. „Holky začaly potvrzovat pravidlo, že ve sportu může maximální odhodlání a disciplína převýšit technický, fyzický či taktický deficit. S vědomím toho, že jen bráněním už vyhrát nepůjde, začaly důrazněji napadat a jelikož celková obranná hra hostí byla až moc bohorovná, přišly i první šance," naznačil obrat v utkání Kadlec.

A Aligátorky jvyužily šance beze zbytku. Klementová a následně Halasová srovnaly stav na nečekaných 2:2. Na hokejky Židenic se vkrádala čím dál větší nervozita a zápas vyvrcholil vítěznou brankou Šitbořic, na jejímž konci byl gól Baranové. V hektickém závěru už se skóre neměnilo. Židenice sice po vyrovnání několikrát sahaly, proti ale byla zejména gólmanka domácích Anna Halasová.

Poprvé v historii se v poháru probojoval mezi nejlepší osmičku celků v zemi. Los ještě není známý.