Navázali tak na své předchůdce Jiřího Bedřicha a Jaroslava Lejsku. Na jejich juniorský titul už sedal prach osmnáct let. „Štěpán s Martinem se svým vítězstvím zařadili mezi nejlepší sportovce v našem oddílu," upozornil šéf šitbořické kolové Robert Zvolánek.

Urbánek s Drabálkem už dvakrát vyhráli žákovský republikový titul. „Ten juniorský je ale rozhodně největší úspěch naší kariéry," upozornil Drabálek.

Šitbořický triumf měl okamžitý ohlas ve světě kolové. „Před chvíli mi volal Jindřich Pospíšil a gratuloval nám k tomuto úspěchu. Formu mají stabilní, ale byla to klika," prohlásil Zvolánek.

Dvojice z jihu Moravy totiž do přerovského dějiště finálového turnaje nejela v roli favorita. Tu měly obě dvojice ze Zlína, jednoho ze dvou velkých domácích klubů.

Podle papírových předpokladů si měli Šitbořičtí odvést bronz. Jenže začali vítězit. Výsledkem 6:3 zdolali rivaly ze Svitávky, Brno porazili 4:1, domácí Přerov 3:1 a pražské družstvo Pankráce 8:1. Až pak se utkali se Zlínskými. A byly to velkolepé zápasy. Drabálkovi se v závěru proti úřadujícím šampionům podařilo srovnat na konečných 3:3. A to je posunulo do finále. „Tento zápas pro mě byl největší zážitek. A pak samozřejmě branka ve finále," upozornil Drabálek.

Zmíněný gól byl totiž ve finále jediný. V poslední minutě prodloužení z penalty. Ten zajistil Šitbořicím titul. „Kluci navíc budou v této kategorii hrát ještě další dvě sezony. To tu rozhodně není obvyklé, většinou vítězí nejstarší dvojice," řekl Zvolánek.

Česká juniorská kolová se tak má na co těšit. Další dva roky totiž budou o mistrovské tituly bojovat i poražení 
z finále. „Rivalita tak bude pokračovat," prohlásil Drabálek.