Žákyně třetí až páté třídy ve skupině nejprve přehrály tým Vlčat ze ZŠ Břežany 5:3, přitom ale vedly už 4:0. „Holky si ale nakonec hráčky, které s nimi hrály i finále, pohlídaly a vítězství si nenechaly uniknout. Ve druhém zápase jsme už pohodlněji porazili tým ze základní školy ze Žebětína 4:1, a tím jsme zdolali nejlepší tým Brna," poznamenal vedoucí týmu šitbořických dívek Tomáš Mottl.

V posledním zápase skupiny s nejslabším týmem nazvaným Lady Stars ze ZŠ Neslovice zvítězily Šitbořičanky jasně 5:0 a dokázali tak potvrdit svou střeleckou potenci.

„V semifinále turnaje, ve kterém se vlastně utkala nejlepší družstva z celého Jihomoravského kraje, jsme se potkali s tradičním rivalem ve všech kategoriích, ze sousední základní školy z Těšan. Konečně se hrál líbivý florbal, kde zvítězilo sportovní umění nad urputnou bitvou. Nakonec jsme celkem jasně vyhráli 4:1 a postoupili jsme do vytouženého finále," těšilo Mottla.

V něm jsme se utkaly opět s týmem Vlčat ze Znojemska. Zápas to byl infarktový. „Ač jsme hráli krásný florbal a tlačili, soupeř měl štěstí a brzy vedl 2:0, poté dokonce i 3:1. Přesto naše holky nesložily zbraně a vybojovaly vyrovnání. A to nebylo vše. Jen deset sekund před koncem po krásné akci na jeden dotek dala naše děvčata rozhodující gól na 4:3 a jejich radost nebrala konce," dodal Mottl s tím, že takový nervák ještě nikdy nezažil. O to je ale vítězství cennější.

Šitbořické dívky tak opět po roce dokázaly, že jsou nejlepšími florbalistkami v kraji, i když tentokrát v mladší kategorii. Nyní postoupí do turnaje nazvaného Top 8, kde se střetnou nejlepší týmy z celé Moravy o jediné místo na postup do finále Mládežnického florbalu, což je jediná oficiální celorepubliková florbalová soutěž pro žáky a žákyně prvního stupně.

„Když jsme se ráno před turnajem s holkami ubírali k místní sportovní hale, ani ve snu by nás nenapadlo, že můžeme odjíždět jako vítězové. Velký dík patří hlavně trenéru Jaroslavu Hálovi za jeho nepolevující zapálení do florbalu. Bez něj by předchozí úspěchy nebyly možné," dodal Mottl.

VÍTĚZNÝ TÝM

Sestava ZŠ Šitbořice: Kateřina Vokálová, Lidka Halasová, Lenka Holacká, Jitka Kurdiovská, Eva Hofferíková a Zdenka Přibylová

Trenér: Jaroslav Hála