Prioritou Sokola Šitbořice je návrat do extraligy kolové, z níž loni sestoupili. Letos však dvojice Marek Topolář – Miroslav Starý stihla odehrát jen první kolo ve Zlíně, v němž obsadila druhé místo. Do extraligy by měli postupovat právě dva nejlepší celky, takže to byl dobrý základ. Nyní se čeká, co bude dál.

„Zbývají další dvě kola, která by se teoreticky mohla na podzim odehrát. Postup do extraligy je náš hlavní cíl, protože si myslíme, že na ni kluci mají. Loni jsme sestoupili především proto, že byl Topolář pracovně v Nizozemsku a musel za ně zaskakovat junior Martin Drabálek. Ten letos nastupuje se Štěpánem Urbánkem ve druhé lize a také oni skončii v prvním kole druzí. Pro nás by bylo ideální, kdyby se oběma párům podařilo postoupit o soutěž výš,“ uvedl organizační pracovník klubu Robert Zvolánek.

V Podivíně se utkali muži i ženy silných paží v soutěži v páce, armwrestlingu.
Pákaři z Podivína doufají, že jubilejní ročník Velké ceny bude

Na další vývoj sezony s napětím čekají i šitbořičtí mládežníci, kteří mají vysoké ambice. „Právě Drabálek s Urbánkem jsou ještě v kategorii do 23 let, v níž by měli bojovat o titul mistra republiky a také o nominaci na mistrovství Evropy. V žácích jsou zase velkými favority pro republikový šampionát Šimon Urbánek s Dominikem Šabatou. Na sezonu byly nažhavení, takže by to pro ně byla velká smůla, kdyby se nehrálo. Ale věřím, že se to na podzim stihne,“ poznamenal Zvolánek.

Šitbořičtí měli alespoň štěstí v tom, že opatření vlády kvůli pandemii koronaviru přišla až těsně po tradičním mezinárodním turnaji Grand Prix Šitbořice. „Kdyby jsme museli akci rušit, tak by to pro nás bylo likvidační. S pořádáním turnaje jsou spojené dost velké náklady a náš klub si nemůže dovolit ztrátu okolo 250 tisíc korun,“ oddechl si Zvolánek, který mohl mít po Velké ceně dvojnásobnou radost. Vítězem turnaje se totiž stal jeho syn Robert, který startoval společně s Janem Havlíčkem za celek Favoritu Brno. Na stupních vítězů je doplnily německé páry Grosskoschenu a Zscherbenu. Dvojice Starý-Topolář z pořádajícího klubu obsadila šestou příčku.