„Naše dvojice se v průběhu roku umisťovala na 4. až 5. místě republikových soutěží, a tak byl cíl před turnajem získat bronzovou medaili, což by byla vysoce položená laťka. Už úvodní zápas s domácím favoritem SC Svitávkou, která v průběhu roku neprohrála jediný zápas, dal tušit výbornou formu šitbořického družstva. S pozdějším mistrem republiky totiž prohráli pouze 4:2,“ tušil úspěch zástupce šitbořické kolové Robert Zvolánek.

Družstva ze Zlína odešla následně ze souboje se Šitbořickými s těžkými porážkami. S druhým družstvem ze Svitávky však nešťastně prohráli o gól, když Marek Topolář několikrát orazítkoval tyč soupeře. V závěrečném zápase základní skupiny však nečekaně, ale jednoznačně, přehráli družstvo z Chrastavy, náhradní družstvo pro nadcházející mistrovství Evropy juniorů.

Pouze rozdílem jediného gólu v poměru nastřílených a obdržených branek tak skončili Šitbořičtí po základní části na 3. místě a nastoupili tak k závěrečnému zápasu o 3. místo s prvním týmem MO Svitávky.

„Pro zisk bronzové medaile museli naši vyhrát, a tím si vynutit čtyřmetrové údery. Tak se nakonec i stalo. Naši vyhráli o dvě branky a dospěli až k čtyřmetrovým úderům,“ komentoval Zvolánek výkony šitbořických kolistů.

Penaltový rozstřel skončil v poměru 4:3 pro šitbořickou kolovou a dvojice se mohla radovat z nečekané bronzové medaile. Na zisk medaile měl výrazný podíl Marek Topolář, který byl vyhodnocený jako nejlepší brankář mistrovství.

Ceny předával dvacetinásobný mistr světa Jindřich Pospíšil, který byl velmi spokojený se sportovní úrovní účastníků. Za zmínku stojí, že za družstvo Zlín 2, hrála poprvé v historii dívka, která se úrovní hry mezi hráči neztratila a zle potrápila 4. družstvo turnaje.