Šitbořičtí hráči po dvou úvodních zápasech na rozehřátí s Plzní a Prahou, které jednoznačně vyhráli, narazili na největšího soupeře Zlín 1. „První poločas byl skvělý. Po výtečné kombinační hře Martina a Štěpána, kdy jasně přehráli zlínskou dvojici, vedli po poločase 3:0 a Zlínští se pomalu loučili se snem o zisku mistrovského titulu," komentoval zápas jeden z trenérů Šitbořic Robert Zvolánek starší.

8. Spartak Chrastava 1 bod

Na začátku druhého poločasu převaha šitbořických hráčů přetrvávala. „Martin skvěle chytal, a když dal Štěpán skoro z půlky housle zlínskému brankáři, zdálo se být jasno," popisoval kouč kritické utkání.

Šitbořická dvojice, opojená jasným vedením, totiž ztratila koncentraci a Zlínští minutu před koncem snížili na rozdíl jediné branky. Zápas však obhájce titulu dovedl pozornou hrou k vítězství 4:3.

Podle papírových předpokladů stačilo porazit družstvo ze Svitávky. Poločas byl opět skvělý a znamenal vedení Šitbořic 2:0. Po změně stran ale obhájci titulu začali v přemíře snahy kupit chyby a záhy bylo srovnáno. „Bylo velkým štěstím, že čas vyměřený pro zápas vypršel a zápas skončil milosrdnou remízou pro naše mladé hráče," přiznal Zvolánek.

Šitbořičtí hráči své zbylé zápasy v turnaji jednoznačně vyhráli. Čekalo se jen, jak dopadne zápas Zlín 1 Svitávka. K překvapení však nedošlo a Zlín 1 jednoznačně zvítězil 7:0.

Šitbořická výprava začala slavit, neboť dvojici Martin Drabálek Štěpán Urbánek se podařilo poprvé v historii klubu obhájit zisk mistrovského titulu.

Kvalitu šitbořických a zlínských hráčů dokazuje fakt, že v příští sezoně budou pravděpodobně obě družstva soupeřit o mistrovský titul v kategorii juniorů.

Pro všechny zúčastněné bylo velkou ctí, že jim ceny předával dvacetinásobný mistr světa a šéf sálové cyklistiky Jindřich Pospíšil.

„Za úspěchem dvojice je nutné vidět především snahu hráčů chtít být nejlepší a kvalitní tréninkové metody s muži pod vedením jejich trenéra Roberta Zvolánka mladšího," dodal Zvolánek starší.

O kvalitě hráčů v oddílu kolové v Šitbořicích svědčí i fakt, že 27. září bude reprezentovat Českou republiku dvojice Marek Topolář a Miroslav Starý na mistrovství Evropy v německém Raichenbachu v kategorii mužů do 23 let.