Nejprve ztráty. Na startu se neobjeví Kanaďanka Nicole Forresterová, reprezentantka Uzbekistánu Dusanová (vynechává halu) a pravděpodobně ani Svatoslav Ton (chce se v letošní sezóně věnovat trojskoku).

Jako „náhrada“ však přiletí velmi zajímavá výprava reprezentantů Spojených států amerických.

V ní dominují dvě jména: Jesse Williams, kterému patří na světovém žebříčku čtvrtá příčka a Chaunté Howardová, pátá žena světových tabulek.

„Viděl jsem ji skákat několikrát v loňské sezóně a svým temperamentem a výbornými výkony mě okamžitě zaujala. Myslím, že právě ona bude pro diváky velkou atrakcí, protože dokáže udělat perfektní šou, která k takovýmto závodům bezesporu patří,“ svěřil se ředitel mítinku Zbyněk Háder.

Její osobní rekord je jeden centimetr přes dva metry a v uplynulé sezóně ji diváci mohli pravidelně vídat v seriálu Zlaté ligy, kde většinou bojovala o pozice hned za hvězdným duem Vlašičová, Friedrichová.

Třetím Američanem do party je Dusty Jonas. Stejně jako jeho krajan má osobní rekord 236 cm.

Jesse Williams, stejně jako účastník OH v Pekingu Dusty Jonas startují v Hustopečích poprvé a spolu s nimi je v Hustopečích na startu sedm borců s osobními maximy alespoň 235 cm.

Navíc při pohledu do světového žebříčku patří třem největším hvězdám mítinku Uchovovi, Bábovi a Williamsovi druhá, třetí a čtvrtá příčka.

Další kvalitní posilou startovního pole žen bude Polka Kamila Stepaniuk, která loni skočila v Hustopečích čtvrtá, když si výkonem 192 cm vytvořila své tehdejší osobní halové maximum.

„Mezitím ho ještě o jeden centimetr vylepšila. Je to také finalistka halového ME 2009 v Turíně kam se ostatně kvalifikovala právě v Hustopečích, takže má na naše město dobré vzpomínky,“ konstatuje ředitel mítinku Zbyněk Háder.

Některá jména prozradí pořadatelé až těsně před samotným zahájením elitního závodu. Někteří skokani jsou totiž stále v jednání.

Že hustopečský mítink získává stále větší věhlas také za hranicemi svědčí i následující fakt: „Nám se do závodu mládeže, kde startují děti z okresu, přihlásila i dorostenka z Holandska. Tu asi ale necháme závodit v kategorii B,“ smál se Háder.

Ten má plné ruce i nohy práce, aby měl do příštího víkendu vše připraveno. Desetkrát se to podařilo. To je záruka, že i po jedenácté to bude velká show.