Atraktívní postavou bude mexický rekordman Gerardo Martinez (230 cm), který byl pátý na loňských Panamerických hrách a má medaile ze Středoamerických her. Na Moravě by měl vylepšit mexický halový rekord, který má zatím hodnotu jen 215 cm.
 
I v ženské kategorii bude startovat nejlepší Mexičanka Romary Rifka s osobním maximem 197 cm a zlatou medailí z Panamerických her 2007. V hale má maximum 186 a také se chystá atakovat mexický rekord pod střechou 190 cm.
 
Tradiční účastnicí „tour“ je Maďarka Dora Gyorffyová s maximem 200 cm a stříbrem z halových mistrovství Evropy 2002. Naposledy byla ve velkém finále na světovém šampionátu 2005.
 
Premiéru na Moravě bude mít zkušená Ruska Viktorie Kluginová s osobním rekordem 197 cm a titulem juniorské mistryně Evropy z roku 1999.
Hustopečské skákání jako zahajovací podnik čtvrtého ročníku Moravské výškařské tour tedy slibuje výbornou atletiku.
 
Superhvězdou bude už ohlášená nejlepší atletka Evropy 2007 Chorvatka Blanka Vlašičová, která začne olympijský rok 2008 právě na Moravě. Nedávno se stala třetí nejlepší sportovkyní na světě za minulý rok v anketě mezinárodní asociacie sportovních novinářů AIPS.
 
Hvězdou bude i švédský medailista halového mistrovství světa a halového mistrovství Evropy Linus Thornblad a také nejlepší černá skokanka současnosti Kanaďanka Nicole Forresterová.
 
Český atletický svaz už publikoval limity na halové MS ve Valencii (230 a 192 cm) a tak i to bude dostatečnou motivací pro domácich skokany. Těmi jsou Tomáš Janků, Svatoslav Ton a Jaroslav Bába a ženské trio Barbora Laláková, Romana Dubnová a Iva Straková.