První den byly kvůli vlnám závody dokonce několikrát přerušeny a v sobotu, když už byli pořadatelé v časové tísni, se jely závody i za podstatně horších podmínek.
V neděli se závodilo již za ideálních podmínek. Z břeclavských závodníků se v pátek představili na startu v závodě dvojskifů Šil s Michálkem. Tento start byl proměněn v zisk titulu Mistrů republiky v kategorii do padesáti let.

V kategorii nad šedesát let Akai nejstarší s Tučkem dojeli na třetím místě. Zdeněk Šil se představil ještě na skifu, ale jeho štíhlá loď se během závodu postupně utápěla ve vlnách a tak skončil v poli poražených. V sobotu se již výrazně oteplilo, ale bílé hřebínky metrových vln pokrývaly celou hladinu rybníka. V závodě osem dojeli ve své kategorii Šil, Pafkovič, Michl, Ivančic, Balga, Prajka, Michálek, Pistovčák s kormidelnicí Monikou Akaiovou na třetím místě. Nejtěžší pro tuto posádku snad bylo po závodě vyzvednout svojí loď plnou vody.

Junioři Miroslav Čapka s Alešem Suským se překvapivě probojovali do semifinále dvojskifů. Přestože se jim nepodařilo postoupit do nedělního velkého finále, předvedli v malém finále svůj nejlepší letošní výkon a dojeli na třetím, celkově devátém místě.
Tito závodníci startovali ještě v závodě osem juniorů společně s Hodonínem. Bohužel tuto posádku trápily zdravotní problémy veslařů z Hodonína a tak narychlo přijel z Břeclavi dorostenec Malinkovič a na kormidlo usedl Švehla.