Stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex hrály v úterý večer v Linzi první semifinálové utkání mezinárodní Superligy. Ve střetnutí, které mělo dobrou úroveň, podlehly favorizovanému celku Linz AG Froschberg 1:6.

Za Linz nastoupily hráčka světové extratřídy Liu Jia, česká reprezentantka Iveta Vacenovská a Švýcarka Monika Führer, účastnice prosincového mistrovství světa juniorů ve Španělsku.

Cesta k možnému těsnějšímu výsledku vedla právě přes Švýcarku, která produkuje netypickou hru se sendvičovým potahem na forhendové straně pálky.

Domácí trenér, vědomý si síly dvojice Liu-Vacenovská, postavil Führer na nejsilnější místo sestavy, takže hned v první sérii dvouher došlo k zápasům pravdy.

Začínaly Ivana Weberová s Vacenovskou, která každého drobnějšího zaváhání okamžitě využívala k tvrdému a přesnému útoku. Stejně úřadovala i v úvodní čtyřhře a hodně se přičinila o vedení Linze 2:0.

Velké drama svedly Olesja Stachova s Führer. Trojka Břeclavi začala velmi dobře, vyhrála s přehledem první dva sety a byla ve vedení i v setu třetím (6:3 a 7:5).

Pak ubrala na důrazu, Švýcarka se stále více osmělovala a zpřesňovala své útočné výpady, zvládla koncovku čtvrtého setu (stav byl ještě 8:8) a zabojovala i v setu pátém, v němž Stachova vedla 6:2 a v závěru 9:7, a stačily jí dva míčky k vítězství.

V zápasu jedniček začala Renáta Štrbíková impozantně, v prvním setu Liu do ničeho nepustila a vyhrála bleskově 11:2.
Další dva sety byly hrány za mírné převahy Číňanky, ve čtvrtém setu naopak měla trochu navrch Štrbíková a dotáhla to až k setbolu (10:9), který ale Liu odvrátila a ukončila boj svou výhrou 3:1.

Ve druhé sérii dvouher měla Weberová až nečekaně hodně práce s Führer, vadilo jí zejména její účinné podání s těžko rozeznatelnými rozdíly rotací.
Štrbíková s Vacenovskou, dvě kolegyně z české reprezentace a dobré kamarádky, předváděly útočný stolní tenis vysoké technické úrovně.
Nejvyrovnanější byl první set, který Vacenovská vyhrála těsně 11:9, v dalších dvou jí narostla křídla a tvrdě útočila s minimem chyb.

Účet na 6:1 pro Linz uzavřela Liu hladkou výhrou 3:0 nad Stachovou. Rozehrán byl i následující zápas Štrbíková-Führer, v němž první hráčka Břeclavi s lehkostí vyhrála první set 11:6 a určitě by bodovala. Ženy MSK Břeclav Gumotex tak byly hodně blízko od přijatelnější prohry 3:6, která by pro odvetu skýtala naději na další postup.

Odvetné semifinále, které by mělo jen potvrdit očekávaný postup favorita soutěže do finále Superligy, slibuje kvalitní stolní tenis nejvyšší úrovně.

Linz AG Froschberg-MSK Břeclav Gumotex 6:1

Liu,Vacenovská-Štrbíková,Webero–vá 3:0 (4,5,7), Vacenovská-Weberová 3:1 (5,5,-9,6), Führer-Stachova 3:2 (-6,-7,7,8,9), Liu-Štrbíková 3:1 (-2,7,8,10), Führer-Weberová 2:3 (-6,10,-8,10,-9), Vacenovská-Štrbíková 3:0 (9,5,6), Liu-Stachova 3:0 (5,3,2).