„Hostující tým se skládal z velmi mladých hráček, které pro nás byly velkou neznámou, neboť do něj přibylo několik hráček z loňského juniorského týmu," říkala po zápasech břeclavská smečařka Ivona Pospíšilová.

Jestli nad Vyškovem visel otazník, pak Břeclav reagovala důrazným vykřičníkem. Úvodní set prvního duelu vyhrála 25:13 a dominovala i po zbytek hry. „V druhém a třetím setu se hráčky Vyškova sice otrkaly, zlepšily se ve všech herních činnostech, přesto jsme jim převážně díky kvalitnímu servisu a důraznému útoku nedarovaly ani jeden set, a zvítězily tak v konečném výsledku 3:0," pochvalovala si Pospíšilová.

Odveta už ale byla vyrovnanější. Hostující volejbalistky přidaly na důrazu a Břeclavanky trápily kvalitní obranou. V prvním setu se Vyškov dostal do vedení 9:1, ale i přes viditelné zlepšení jej nakonec ztratil. „V druhém a třetím setu kvalita hry hostujících ještě více vygradovala. Jejich obrana byla dokonalá a my se jen těžko prosazovaly v útoku. Soupeřky byly nepřemožitelné v obraně v poli, a tak byly k vidění velmi dlouhé výměny. Přesto se nám podařilo zvítězit i v dalších dvou setech, a připsat si tak další vítězství 3:0," nechala se slyšet Pospíšilová.

Slova chvály si vysloužila talentovaná nahrávačka Marie Backová. Kromě ní a Pospíšilové se o body zasloužila univerzálka Daniela Valentová, blokařky Romana Lucká a Irena Sadílková a smečařka Jana Šánová.