Několik desítek diváků mohlo od sobotního dopoledne až do nedělní třetí hodiny odpolední sledovat zápolení veslařů a veslařek všech vykových kategorií. A pro ty, co se nevydrželi dlouho dívat na plující lodě, byly k dispozici stánky s burčákem nebo klobásami. Na své si přišly i děti, jež mohly ochutnat mošt. V závodech se neztratili ani břeclavští veslaři, proto se závodní víkend hodnotil předsedovi oddílu Františku Pafkovičovi dobře.

„Já myslím, že se nemáme za co stydět. Pořádat takové závody je organizačně složité, vždy vám do toho může něco přijít. Bez komplikací by se to asi neobešlo, nějaké drobnosti se obejvily, ale pokud nejsou vidět navenek, nemusíme si dělat těžkou hlavu. Pracujeme tu v sehraném kolektivu, který už má něco za sebou,“ díval se Pafkovič zpětně na organizační úroveň víkendových klání.

„Byli jsme spokojení jak s hojnou účastí závodníků, tak s kvalitou závodů. K dobré náladě a pohodě přispělo i počasí a naši sponzoři. V areálu se snažíme rok od roku o širší sortiment služeb. Jediné, co se nám letos nelíbilo, byla voda, ale to neovlivníme. Samozřejmě nesmíme zapomenout také na závodníky, kteří nás nezklamali a přistoupili k závodům tak, jak by měli,“ uvedl.

A ani po závodní stránce nemusel být předseda klubu zklamaný. „O víkendu jsme tu přivítali i několik účastníků mistrovství světa a každým rokem se počet závodníků zvyšuje, což nás těší. Nerad bych, aby to znělo jako samochvála. Je to prosté konstatování. Máme momentálně nejlepší starší žáky v republice, daří se také dorostencům,“ měl radost Pafkovič. S věkovými kategoriemi se zvyšuje i konkurence, takže nás těší, že junioři i muži se účastní mistrovství světa. Jde vidět, že je ten trend vzestupný a daří se nám zapojovat do bojů čím dál více závodníků. Svědčí to o tom, že to děláme systematicky,“do­dal.

„Překvapil nás i Jožka Akai, který se připravil na závody a nechybělo málo a mohl brát zlato, což by mu aspoň trošku vrátilo snahu, kterou věnuje tréninku veslařů,“ kvitoval s úsměvem stříbro zkušeného veslaře.

Z břeclavských veslařů se dařilo hlavně žákům (P. Rampula, L. Helešic, L. Koňařík, R. Rampula, A. Suský a K. Kouřil), ti své závody ve většině vyhráli. V žákyních se dařilo D. Novákové a R. Bolinové, které také dojely první, M. Akaiová byla třetí, stejně jako dorostenci Pafkovič, Cupal a Starnovský. Zlato brali junioři Malík s Mykískem a stříbrosi vyjel i J. Akai starší.