„I přes dvě těsné porážky musíme úvodní zápasy hodnotit pozitivně. Nastoupili jsme proti nejlepšímu českému týmu, který má v sestavě dva nejlepší nadhazovače v Evropě. Sice nám polovinu prvního zápasu trvalo, než jsme se s rychlostní srovnali, ve finále to ale bylo velmi vyrovnané a napínavé,“ uvedl hrající vedoucí kunovického mužského týmu Ondřej Blaha.

Slováckému celku k bodům nad moravským rivalem nepomohla ani nová zahraniční akvizice, mexický nadhazovač Antonio Valdez.

„Musím říct, že mezi nás zapadl dobře. Je komunikativní, mluví anglicky a španělsky. I herně vypadal velice dobře,“ chválí posilu Blaha.

Extraliga mužů v softballe
Výsledky: Snails Kunovice – Locos Břeclav 0:1 a 4:2.

Pětadvacetiletý Mexičan doplnil talentovaného Zelinku. Oba se proti Břeclavi na nadhozu prostřídali.

„Už jsem o něm a o jeho bratrech slyšel. Určitě extraligu zkvalitní. První zápas odházel moc hezky. Klukům z Kunovic jistě pomůže a pro ostatní týmy to bude super zkušenost a příležitost si proti němu zahrát,“ míní nadhazovač Locosu

Michal Holobrádek, který tvoří společně s Jalubem Osičkou nejúdernější dvojici nejen v Česku, ale v celé Evropě.

Proti elitním nadhazovačům Břeclavi se domácí jen těžko prosazovali.

Jediné dva body ve druhém sobotním zápase zaznamenal po parádním odpalu Blaha, který ve třetí směně poslal Kunovice do překvapivého vedení. Snails ale o náskok přišli a oba duely těsně prohráli.

Úvodní sobotní duel rozhodl břeclavský kouč Dušan Borbély.

„Zápasy musíme hodnotit pozitivně. Výsledky byly dobré. Jenom škoda, že jsme nezískali nějaký bod,“ posteskl si Ondřej Hanáček.

Fotbalistky ligového Slovácka (bílé dresy) ve 3. kola nadstavbové části porazily Spartu Praha 2:1.
Velká sláva na Bělince. Slovácko po letech porazilo Spartu, rozhodla Žufánková

Břeclavští softbalisté na Slovácku potvrdili roli favorita, na výhry se ale hodně nadřely. „Bylo fajn si zase zahrát venkovní zápasy. Zimní příprava v tělocvičně není ideální. Ne každý ji má rád,“ uvedl Holobrádek.

Kádr Jihomoravanů po zisku mistrovského titulu zůstal stejný. „Žádné změny u nás nejsou,“ hlásí Holobrádek.

Hráči Locos tak i letos míří do finále, za obhajobou. „Sezona bude vyrovnaná, ale nemůžeme si dávat malé cíle. Chceme hrát těžké zápasy, do play-off a v ideálním případě soutěž zase vyhrát,“ usmívá se špičkový nadhazovač.

Kunovičtí softbalisté si neodpočinou ani v dalších dnech. V neděli se představí v Praze, kde se postaví Tempu a prodloužený sváteční víkend zakončí v pondělí na Mlatevni proti Žralokům z Ledenic.

V základní části, která potrvá do 18. června, odehrají týmy každý s každým dvě utkání. Nejlepší čtyři celky v tabulce postupují do Nadstavby A, ostatních pět týmů si zahraje v Nadstavbě B.