„Na oba týmy jsme si věřili, dokázali jsme je porazit už v loňském ligovém ročníku, drobné obavy vzbuzoval celek Luhačovic, který po rozpadu hodonínských templářů posílil o jejich hráče, a tím určitě stoupla jeho kvalita. Nakonec se ale tyto obavy nepotvrdily a oba zápasy jsme ukončili již po 6. směně rozdílem 10 bodů“ shrnuje sobotní den trenér lednických softbalistů.

Neděle přinesla buldokům na sluncem zalité hřiště jednu porážku a jedno vítězství. Porazil je celek ze slovenské Rači. Do páté směny byl stav vyrovnaný 3 : 3, pak si ale po chybách v zadním poli, které udělali domácí, Rača připsala pět bodů.

Tím rozhodla zápas, Ledničtí již nedokázali skórovat a prohráli. Odpolední zápas se Severem Brno byl jiný, od první směny bylo jasné, že buldoci jedou na vítězství. Přehrávali soupeře především v útoku a zápas tak ukončili po 5. směně rozdílem bodů.

„S výsledky jsem spokojený, soupeře, které jsme chtěli porazit, jsme jednoznačně porazili. Naše boje s Račou jsou vždy tuhé, ale věřím, že se nám ji na podzim podaří porazit,“ věří trenér a dodává. „Díky pochopení obce Lednice a sponzorů se nám podaří vybudovat tréninkový odpalovací tunel a pořídit nadhazovací stroj. Tím se zlepšíme odpaly a budeme pro soupeřovy nadhazovače mnohem lepším soupeřem,“ hodnotí víkend trenér.

Poslední představení ligového softbalu v Lednici bude možno zhlédnout příští sobotu, 31. května.

Ten den přijede na hřiště do Lednice celek Univerzity Brno, který je jasným favoritem letošní soutěže, a Snails Kunovice, za něž nastupují hráči z prvoligovými zkušenostmi.

Stanislav Straškrába