Přestože už má Suský za sebou několik podobných závodů, každý Spartan Race je jiný. „Přemluvil mě kamarád, ať jdu zase. Cesta byla dlouhá, ale počasí se povedlo, poprvé jsem běžel v kraťasích a po cestě jsem i odhodil triko. Stejně nás hnali pořád vodou. Největší chyba byla, že jsem se byl na začátku rozběhat a na start jsem přišel pozdě. Neprodral jsem se už dopředu, takže celý závod byl jako stíhací jízda," popisoval dojmy z extrémního závodu Suský.

Po kilometru byl dvacátý, krok po kroku se přibližoval špičce startovního pole. Po půlce závodu už ho diváci informovali, že je čtvrtý. „Do cíle jsem čím dal víc zrychloval. Stačilo to ale jen na čtvrté místo, na třetího ztratil tři čtvrtě minuty a na vítězného Slováka Žišku dvě a půl minuty.

Trať v okolí lyžařského střediska byla hodně členitá. „Hodně tam bylo bahna a propadávající se země. Překvapily nás i nové překážky, museli jsme plavat v ledovém rybníku, šplhat do strmého kopce za pomoci lana nebo přelézat síť nad silnicí. Dokonce jsme se museli potopit a podplavávat překážky. A průběhu závodu mě to bavilo čím dál víc a potěšilo mě, že jsem se i poprvé trefil na závěr oštěpem do figuríny a nemusel dělat třicet angličáků," popisoval, jaké nástrahy na něj a dalších skoro šest a půl tisíce závodníků připravili organizátoři. Jen pro představu, do cíle doběhlo „jen" 5800 Sparťanů.

Angličáky nakonec dělal břeclavský veslař jen jednou, když spadl při šplhání na pohyblivých úchytech, a neztratil tak příliš cenného času a hlavně energie.

Samotnou kapitolou bylo tradiční podlézání pod ostnatým drátem. Kdo nechce ztrácet čas, valí pod ním sudy. „Na trati byl drát snad čtyřikrát. Poškrábal jsem si celé tělo, roztrhl triko, na jiném místě jsme se váleli kopřivami. Tam se nám dobrovolníci jen smáli, že je to zdravé," smál se Suský při vzpomínce na překonávání pichlavých rostlin.

Se čtvrtým místem byl nakonec spokojený. Jak by ne, díky němu se kvalifikoval i na mistrovství světa ve Spartan Race, které se koná u nejhlubšího jezera v USA Lake Tahoe v Kalifornii.

Jestli se tam ale Suský vypraví, to ještě sám neví jistě. „Zatím se nikam nechystám, ale musím uznat, že mě to zase chytlo, tak to nechám ještě otevřené," dodal.

Extrémní závod, který se ve střední Evropě koná od roku 2012, se konal dvakrát i na letišti v Bořeticích pod Kraví Horou. Letos však v plánu závod na jižní Moravě není.