Na akci Spinning tour de World, která byla v Břeclavi pořádána již po třetí se sešlo na pětašedesát fanoušků tohoto stále populárnějšího cvičení. Pod dohledem šesti zkušených instruktorů se celé tři hodiny potili na spinningových kolech.

Do haly Lokomotivy dorazili nejen místní, ale i zájemci z Mikulova, Hustopečí, Brna, Ostravy a dokonce ze Slovenska.
V Břeclavi ale rozhodně nešlo o žádný závod. Všichni zúčastnění podali výkony na hranici svých možností, o umístění ale nešlo. „Spíše šlo o dobrou věc pro jejich zdraví a přátelskou atmosféru při následném posezení,“ prozradila Daniela Červená, jedna z instruktorek, která se břeclavské akce zúčastnila.

Spinning tour de World se může pyšnit titulem druhé nejmasovější akce tohoto typu na jižní Moravě. Před ní je již jen sportovní veletrh na brněnském Výstavišti.

„O spinning, který se u nás provozuje od roku 2000, je v České republice čím dálo větší zájem. A i v Břeclavi se nám daří lákat stále více lidí. Před třemi lety jsme začínali se šestnácti účastníky, loni jich bylo již čtyřicet. Doufáme, že příště jich již dorazí celá stovka,“ prozradila instruktorka Červená.