Královskou korunu si nakonec vysloužila krasobruslařka Lucie Myslivečková z Břeclavi. Ceny za ni ovšem na pódiu přebírala její matka. „Už jsem jí poslala SMS,“ usmívala se těsně po vyhlášení Mirka Myslivečková. „Vůbec by mě nenapadlo, že vyhraje. Počítala jsem, že bude někde kolem pátého místa,“ přiznala máma úspěšné krasobruslařky, která právě v německém Oberstdrorfu trénuje se svým tanečním partnerem Matějem Novákem na mistrovství světa v Japonsku. Z nečekaného úspěchu prý měla velkou radost.

„Už mi všechno splnila. Je úspěšná, studuje bez problémů, je hezká. Ale v krasobruslení má určitě na víc, pokud u něj ještě nějakou chvíli zůstane,“ netají se Myslivečková starší ještě vyššími ambicemi, než bylo letošní desáté místo její dcery na mistrovství Evropy v Bernu.

Druhá skončila v anketě stolní tenistka Renáta Štrbíková, která už ovšem barvy MSK Břeclav nehájí. Na třetí stupínek klesla z loňského druhého atletka Markéta Maláriková. „I letos jsem čekala podobné umístění. Nakonec se mi to splnilo. Myslím, že v anketě byli pode mnou i sportovci, kteří byli na mistrovství světa, což stavím výš než moje úspěchy,“ uvedla spokojená trojskokanka a vícebojařka Lokomotivy Břeclav.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů zůstala gymnastka Mariana Černá, loni bronzová. Vyhlášení kolektivů dospělých mělo očekávaného vítěze. Staly si jím stolní tenistky MSK Břeclav, které v loňském roce vyhrály, co mohly. Mládežnické kategorie ovládli zejména atleti, veslaři a gymnastky. Cenu pro nejlepší kolektiv v kategorii žáků si odnesli zástupci atletického oddílu při ZŠ Slovácká, vítězové celostátního finále Poháru rozhlasu.

Mezi juniory a dorostenci triumfovala posádka Slováckého veslařského klubu složená z veslařů Mikýska, Malíka, Akaie mladšího, Jelena, Šmerdy a Krátkého. Všichni trénují pod vedením Josefa Akaie, který na pódium vystoupil ještě jednou, když si přišel převzít ocenění pro nejlepšího trenéra roku.

Mezi mládežníky se z prvenství radovala mistryně republiky ve vrhu koulí Adriana Bzirská z Břeclavi a dvoučlenná posádka veslařů Martin Mikýsek s Davidem Malíkem. Ti loni skončili na mistrovství světa čtrnáctí. Speciální cenu Sportovní hvězda čtenářů Břeclavského deníku, o které rozhodovaly hlasovací kupony, si vysloužily mladé moderní gymnastky z Břeclavi. „Byl to vydařený večer,“ pochválil slavnostní vyhlášení zastřešované Deníkem předseda regionálního sdružení ČSTV Pavel Húsek. Program protkal zpěv Moniky Agrebi a Davida Deyla. K vidění bylo také taneční číslo skupiny Actiwity DC či artistické vystoupení žonglérky.