První místo si mladé veslařky vysloužily zejména díky prvenství na mezinárodním republikovém mistrovství na párové čtyřce. „Hodně to pro mě znamená. Je to pocta, protože obhájit prvenství je vždy těžší než vyhrát poprvé. Ani jedna jsme to nečekaly,“ vyznala se ze svých pocitů Buzrlová, které notovala i další sportovní královna okresu. „Je to příjemné překvapení, taky jsem to vůbec nečekala,“ přitakávala Nedělová.

Břeclavské veslařky Markéta Nedělová a Anežka Buzrlová společně na medaili nedosáhly. Buzrlová (vpravo) ale uspěla na čtyřce i osmě.Zdroj: Josef Akai

Na pomyslných stupních vítězů doplnil úspěšnou veslařskou dvojici extrémní triatlonista Marek Svoboda z Hustopečí, který zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – havajský Ironman, a stolní tenistka MSK Břeclav Vivien Ellö.
Jména třech nejlepších sportovců zazněla na závěr více než dvouhodinového galavečera, kterým provázel ostřílený moderátor Miroslav Strouhal a při němž pořadatelé vyhlásili výherce dalších osmi kategorií. Při předávání hlavní ceny Strouhal poznamenal, že Buzrlovou a Nedělovou nepojí jen veslování, ale také společné bydlení na koleji v Praze, kde obě studují. „Občas si lezeme na nervy, ale Markéta odjíždí ve středu, já až v pátek, takže než se sejdeme v Břeclavi, je to zas dobré,“ pravila na pódiu s úsměvem Buzrlová.

Lidé kolem břeclavského veslování měli i další důvod k radosti. Kromě vítězství v hlavní kategorii zvítězil jejich zástupce i ocenění Trenér roku, které připadlo dnes již bývalému trenérovi Slováckého veslařského klubu Josefu Akaiovi.

Talentem roku se stala Martina Ševčíková z Hustopečí, která sbírá úspěchy v badmintonu. Ve své kategorii mladších žáků skončila třetí na republikovém mistrovství a společně s německou spoluhráčkou ovládla deblový turnaj v Německu a Slovinsku. „Jsem ráda, že se mi povedlo toto ocenění vyhrát, protože jsem měla poslední možnost. Přestupuji totiž do Brna,“ prozradila své plány do budoucna odchovankyně hustopečského klubu Agrotec.

Ocenění získal i jeden ze dvou břeclavských odchovanců, který se probojoval na olympijské hry v Riu. Veslař Lukáš Helešic zvítězil v kategorii Osobnost roku.

VÁCLAV PETRŮ