Tentokrát bylo „startovní pole“ poněkud méně pestré než v minulých letech, i způsob nominace a hodnocení se oproti zažitým zvyklostem změnil.

Titul Sportovec roku 2007 mohl získat pouze šlen Českého svazu tělesné výchovy.

„Rozhodli jsem se to změnit, protože ostatní organizace, přestože jsem je oslovili, nám nechtěli na vyhlášení přispívat. A taková slavnostní akce stojí skutěčně spustu pěnez. Víme, že v podobných anketách se nezavděčíme všem,“ komentovala Jaroslava Schejbalová, členka výboru regionálnícho sdružení ČSTV.

V konkurenci dalších devíti úspěšných závodníků se na samý závěr večera, který svým humorem okořenila poněkud různorodá moderátorská dvojice Miroslav Strouhal a stolní tenistka Olesja Stachova, radovala břeclavská trojskokanka Martina Šestáková.

Pořadí na dalších devíti místech, v nichž se umístili jak zástupci kolektivních i individuálních sportů, se neuvádělo.

V mladších kategoriích se nejlepším žákovským sportovcem stal k velké radosti hustopečského starosty jeho syn, velká šachová naděje Lukáš Kuchynka.

Mezi dorostenci si pro první místo přišel další zástupce břeclavské Lokomotivy, sprinter Alexandr Herman. Součástí večera bylo již tradičně uvedení sportovní osobnosti do síně slávy. Pro rok 2007 se jím stal dvaadevadesátiletý Svatopluk Fučík, jenž se podílel na rozvoji celé škály sportů na Břeclavsku.