Nejlepší reprezentanti okresního sportu byli vyhlášeni na dvouhodinovém galavečeru pořádaném Regionálním sdružením České unie sportu v Multifunkčním kulturním středisku zámku Lednice.

Na pomyslných stupních vítězů Adámkovou doplnili zástupci pro Břeclavsko neotřelých sportů. Na druhé pozici skončil Radek Kozák věnující se sportovní střelbě, třetí místo si svými výkony v uplynulém roce vysloužil karatista Vojtěch Schubert. Na rozdíl od minulých let organizátoři ankety vyhlásili v kategorii Sportovec roku místo tradičních deseti pouze pět jmen.

Zatímco vítězka večer ještě pobývala na reprezentačním soustředění, Radek Kozák se podělil o své dojmy. „Uznání mě těší. Jen je škoda, že se o našem sportu hovoří většinou jen tehdy, když dosáhne na nějaký velký úspěch. Třeba na olympiádě. Jinak je poměrně dost rozšířený. Já trénuju s olympijským medailistou Davidem Kosteleckým,“ řekl úspěšný střelec.

Na pódiu se při galavečeru vystřídala po boku moderátora Miroslava Strouhala celá řada oceněných. Nabitá letos byla kategorie krajánků svědčící o tom, že břeclavské kluby vychovaly celostátně úspěšné sportovce.

V silné konkurenci nakonec zvítězil dálkař Radek Juška, jenž v minulém roce skončil desátý na atletickém mistrovství světa, vyhrál univerziádu a také vylepšil český dálkařský rekord. Druhé místo připadlo nejlepšímu českému hráči malého fotbalu a Patriku Levčíkovi. „Malý fotbal je teď velmi populární. Samozřejmě zejména díky úspěchům na mistrovství Evropy a světa, ale na Jižní Moravě také proto, že předseda asociace malého fotbalu je z Brna. Já sám kromě malého fotbalu v Brně hraju ještě futsal za Tango Hodonín a velký fotbal v Rakousku,“ řekl aktuální mistr světa a vicemistr Evropy.

PRVENSTVÍ PRO SOFTBALITY I CYKLISTKU

Největším sportovním talentem uplynulého roku byla podle hlasujících v anketě nadějná cyklistka Anna Jaborníková ze Sportcomplexu Břeclav, kouč zmíněného cyklistického klubu Petr Herman přebral pro změnu ocenění pro trenéra roku. „Pětadvacet let nebylo o břeclavské cyklistice vůbec slyšet. Teď se dostavují úspěchy, protože se nám daří skládat výborný tým,“ zdůraznil oceněný kouč.

Mezi mládežnickými týmy vládli junioři softbalového Locosu Břeclav, z nichž se mnozí stali juniorskými evropskými šampiony.

Nadvládu břeclavských klubů a sportovců narušili házenkáři Legaty Hustopeče, kteří za svůj postup do první ligy a povedenou podzimní část sezony obdrželi ocenění pro kolektiv roku. Za nejlepší akci roku vybrali hlasující prestižní mládežnický hokejový turnaj Memoriál Ivana Hlinky. Do síně slávy vstoupili veslaři Oldřich Kruták se Zdeňkem Kubou, motokrosař Ondřej Kuchař a motocyklový závodník Kamil Hrušecký.

Cenu pro Sympaťáka okresu, kterou vyhlašuje Deník, přebrala veslařka Markéta Nedělová.

Výsledky ankety Sportovec roku 2017
Sportovec roku

1. Karin Adámková, stolní tenis
2. Radek Kozák, sportovní střelba - univerzální trap
3. Vojtěch Schubert, karate
4. Markéta Nedělová, veslování
5. Anežka Buzrlová, veslování

Sportovec roku - krajánek

1. Radek Juška, atletika
2. Patrik Levčík, malá kopaná, futsal
3. Lukáš Helešic, veslování
4. Michal Sáček, fotbal
5. Anna Třináctá, judo

Sportovní talent

1. Anna Jaborníková, cyklistika
2. Tomáš Oberndorfer, atletika
3. Štěpán Urbánek-Martin Drabálek, kolová
4. Dalibor Neděla-Aleš Pospíšil, veslování
5. Vendula Zemčíková, atletika
6. Veronika Jaborníková, cyklistika
7. Matěj Hycl, atletika
8. Jakub Petrjánoš, atletika
9. Pavel Uher, judo
10. Jakub Osička, softball

Kolektiv - mládežnický tým

1. Junioři Locos Břeclav, softball
2. Štafeta starších žáků TJ Lokomotiva Břeclav, atletika
3. TS Danceversity Hustopeče, tanec, cheerleading
3. Družstvo žáků, volejbal

Kolektiv - seniorský tým

1. Legata Hustopeče – muži, házená
2. MSK Břeclav – ženy, stolní tenis
3. SVK Břeclav – ženy, veslování

Trenér roku

1. Petr Herman, cyklistika
2. Petr Semerád, házená
3. Lenka Fabikovičová, volejbal

Sympaťák okresu

Markéta Nedělová, veslování

Sportovní akce roku

Memoriál Ivana Hlinky 2017 - lední hokej

Síň slávy

Oldřich Kruták, veslování
Zdeněk Kuba, veslování
Kamil Hrušecký, motorismus
Petr Kuchař, motorismus