Kluby se dohodly na vzájemné spolupráci, půjčování si sportovišť nebo vzájemné reklamě. „V posledních měsících jsme naši aktivitu záměrně utlumili, blížily se komunální volby a někteří ze zástupců kandidovali. Nechtěli jsme být využití pro politiku," vysvětlil jeden ze zakládajících členů projektu Martin Maťašovský, který řídí fotbalový klub v Břeclavi.

Současní členové projektu:
fotbalisté a stolní tenisté MSK Břeclav, hokejisté HC LVI Břeclav, atleti, atletky a volejbalistky Lokomotivy Břeclav, tenisté TC Bors Club-STK Břeclav, veslaři SVK Břeclav, ragbisté RC Břeclav a břeclavské taneční soubory N.C.O.D. a E.M. Dancers.

Teď už všichni členové znovu pracují naplno. Samozřejmě zadarmo a ve svém volném čase. „Setkáváme se co dva měsíce. Teď , když se blíží ples, tak podle potřeby i častěji," přiznává ředitel MSK.

Největší akcí projektu byl právě ples sportovců. Letos tomu nebude jinak. „Loni jsme pořádali první ples otevřený široké veřejnosti. Na něm jsme vyhlašovali i nejlepší sportovce města. Měl celkem slušný úspěch, a tak bude tato tradice pod naší taktovkou pokračovat, včetně zmíněné ankety. Ples s kapelou The Teachers, diskotékou i tombolou se uskuteční v břeclavském kulturním domě Delta v pátek 6. února 2015. Vstupenky v předprodeji budou za 250 Kč na něj budou k dostání u všech desíti členů projektu," poznamenal Maťašovský.

Další přihlášky do klubu už mu zatím na stole neleží. Zato myšlenek, jak dostat sport do povědomí veřejnosti, je dost. „V dubnu nebo květnu chceme udělat společný veletrh sportů a volnočasových aktivit pro děti, něco jako velký společný nábor. Za rok bychom rádi zorganizovali aspoň tři akce pro veřejnost," uzavírá Maťašovský.