„Turnaj měl letos snad nejlepší obsazenost. A hned podle losu se ukázalo, že to jednoduché nebude, jelikož Laďa Burian dostal hned v prvním kole velmi silného hráče. Já jsem dostal do prvního kola spoluhráče Petra Smékala. Laďa vyhrál 3:0 na sety a stejně tak jsem, ač nerad, vyřadil Petra," komentoval Helešic turnajové tažení své i svých kolegů.

Nejzkušenější Burián prošel turnajem až do semifinále, kde narazil na vítěze posledních pět ročníků a republikové desítku Petra Veselého. Tomu po boji podlehl. V boji o bronz ale lehce vyhrál. „Laďa má smůlu, že vždycky v pavouku narazí na Veselého brzy, jinak by se potkali až ve finále," smál se Helešic.

Buriánova noční můra znamenala ve 2. kole porážku i pro Helešice, který s ním svedl nerovný boj, ale s hrou byl spokojený. V boji o umístění pak podlehl nasazené dvojce. Přesto je jeho konečné šesté místo pro Břeclav úspěch.

Petru Smékalovi se nepodařilo vyhrát ani jeden zápas, ale všechny byly zcela vyrovnané a rozhodně udělal i on reklamu břeclavskému týmu. „Petr pracuje v zahraničí, tudíž nemůže tak intenzivně trénovat jako my," vysvětlil Smékalovu indispozici Robert Helešic.