Přestože už je mu jednačtyřicet let, Burián se stále v republice vejde mezi 32 nejlepších mužů. Bohužel, hned v prvním kole dostal šestého nasazeného Jadrníčka z Brna, prohrál s ním 0:3 na sety a skončil na 28. pozici.

„Na vyšší umístnění jsem moc nemyslel, hlavní bylo, že jsem se letos mezi muži na mistrovství republiky vůbec nominoval," přiznal Burián.

Mnohem větší snahu upíral do kategorie masters, do které díky svému věku druhým rokem spadá. Břeclavská jednička začala zostra. Přestože byla tato kategorie kvalitně obsazená, první dva soupeře vypráskal z kurtu poměrem 3:0 na sety a postoupil snadno až do semifinále.

Ovšem v něm přišlo polevení. „Hrál jsem velice nekoncentrovaně, semifinále jsem odehrál špatně. Výsledkem byla porážka 1:3 na sety s Markem z Prahy. V boji o třetí místo jsem navíc dostal loňského vítěze kategorie masters a v současnosti desátého hráče v republice Petra Veselého," komentoval los Břeclavan.

Ovšem zápas s Veselým se mu povedl, po prvním vyrovnaném setu už Burián v zápase dominoval, vyhrál 3:0 a pověsil si na krk mezi čtyřicátníky bronzovou medaili.

„I přes zklamání po semifinálovém zápase nakonec panuje veliká spokojenost s umístěním na stupních vítězů," dodala opora prvoligové Břeclavi.