Béčko Hodonína jste přejely 6:0, stejný výsledek jen v opačném gardu padl v následném utkání s hodonínským A týmem. Povězte, jaký víkend to byl?

S béčkem se naše výhra dala očekávat. S áčkem je to škoda, měly jsme šance, abychom uhrály lepší výsledek. Nastoupily jsme ale bez jedničky, takže naši výhru asi nikdo moc očekávat nemohl.

Jak moc vám Vivien Ellö chyběla? Ať už ve hře nebo lavičce jako podpora?

Chyběla určitě. Co se týká podpory, na to není moc příležitostí. Hraje se současně na dvou stolech. Prostřídáme se dost rychle, mnohdy zápasy spoluhráček ani nevidíme.

Stejně jako v minulých letech lze předpokládat, že budete o mistrovský titul bojovat právě s prvním družstvem Hodonína. Navíc jde o nejbližšího soupeře a rivala. Už jste porážku strávila?

No… Trochu mě mrzí utkání s Lenkou Harabaszovou. Vedla jsem dva nula ne sety a šest jedna na body. Stačil kousek. Ovšem i ten je třeba uhrát.

Proč se to nepodařilo?

Nevím. Asi jsem trochu povolila. Zaváhala. Nechala ji hrát. Rozehrála se a v pátém setu to bylo zase padesát na padesát.

Je celková porážka až příliš krutá?

Body jsme uhrát mohly. Alespoň tolik, aby to bylo třeba dva ku šesti. I spoluhráčka Karin Adámková měla pětisetový zápas s Katkou Pěnkavovou. Něco se nám zkrátka podařit mohlo. Utkání však ještě bude hodně, uvidíme, jak to půjde dál.

Co zápas v Hodoníně ukázal?

Že musím měnit taktiku. Uklidnit se psychicky. Možná si vzít i oddechový čas. Zpomalit hru.

A také, že se hraje až do posledního míčku?

Jasně. Dva nula na sety a šest jedna na body vypadá, že bude konec. Jenže to tak kolikrát být nemusí.

V čem vidíte pozitiva uplynulého víkendu?

Že máme s tak silným soupeřem šance odehrát vyrovnané zápasy. Můžeme vyhrát. Chyběly nám jen kousky. Duely to byly pěkné, nikoliv jen jednoznačné věci.

Zůstal ve vás výsledek jako motivace nebo zapůsobil opačně?

Spíš jako motivace.

Byl pro vás naopak B tým Hodonína spíše tréninkovým soupeřem?

Nepodceňovala žádného soupeře. Ženský pingpong je natolik nevyzpytatelný, že i slabší hráčka může podat dobrý výkon. I s béčkem jsme si musely máknout. Hrály jsme třeba proti Ukrajince, která nebyla vůbec špatná.

V sobotu vás čeká finále českého poháru. O titul, který obhajujete, se utkají čtyři družstva. Kam sahají vaše ambice?

Chceme se dostat do finále, to je první předpoklad. Pak zabojujeme. Bude to zřejmě proti Hodonínu, takže se popereme, to co půjde.

Může pomoci, že jste nenasazením Ellö neodkryly karty?

Určitě. Ano. Vivien přidá nějaké body a snad se to podaří i nám ostatním.