Funkcionářům z Břeclavi mohl spadnout kámen ze srdce, když úspěšně skončili jednání o setrvání jedné z nejlepších závodnic oddílu Zuzany Štáhlové, o kterou měl zájem špičkový klub USK Praha. Pro letošek tak devatenáctiletá atletka zůstane ve svém mateřském klubu, pro který bude sbírat body v běhu na 100 metrů překážek, 200 metrů, v trojskoku a v dálce.

Vlkou posilou je i dříve avizovaný příchod Lukáše Brenna, bývalého člena Lokomotivy, který závodil za Mladou Boleslav. Jeho přestup se ale stále posouval pro administrativní nedostatky, ale nyní už je vše vyřešeno. Brenn posílí především vrhače, kterých je v oddílu nedostatek.

Naopak stále je v jednání přestup reprezentantky Martiny Šestákové z USK Praha zpět do Břeclavi. Podle příslibu pražských funkcionářů by mělo být vše papírově hotové do konce dubna.

Posily budou mít i mládežnické celky břeclavského oddílu. Několik členů nového oddílu Atletika Hustopeče bude v soutěži družstev závodit v Břeclavi. Zatím totiž v Hustopečích nemají tolik atletů, aby vytvořili samostatné družstvo jedné věkové kategorie.

První prověrkou připravenosti závodníků budou regionální přebory, které se uskuteční v pátek 27. dubna v Břeclavi.