To je oproti předchozím letům velký ústup z vydobytých pozic. Vždyť ještě před dvěma lety se na závodní sezonu připravovala hned trojice motocyklistů.

„Letos za nás bude startovat pouze Kamil Prager. Jako vždycky ve středoevropském mistrovském seriálu Alpeadria a v českém mistrovství,“ přiblížil známý hustopečský závodník Marek Svoboda.

V loňském roce dělala „Jaffersonům“ největší radost vycházející hvězda slovenského motorismu Jakub Jantulík.

Ten bude v letošním roce kroužit po okruzích v jižní Evropě. Soutěžit bude v mezinárodních mistrovstvích ve slunném Španělsku a Itálii.

„Ale teď už nebude závodit za náš tým. Bude mít vlastní stáj pod názvem JJ Racing. Spolupráce mezi námi a Jakubem už nebude tak úzká, i když se o něj budeme starat i nadále,“ vysvětlil Svoboda.

Nedávno aktivní závodník už na svoji kariéru z pracovních důvodů vlastně rezignoval. Navíc se teď musí starat o nového svěřence, který hájí úplně odlišný sport.

Fyzická kondice a osobní vedení starovičského handbikera Stanislava Bízi. To bude teď hlavní náplň Svobodova sportovního života. Ke svým dalším zájmům se zatím moc nedostal.

„Letos jsem ještě ani nejel na motorce. Prostě na to zatím nemám vůbec čas,“ uzavřel Svoboda, který je nadšený ze své nové role.