Z dlouhého zimního spánku se o víkendu definitivně probudí i motoristé, kteří si oblíbili prašnou trať Automotoklubu Ivaň v Přibicích. V neděli je tam na programu úvodní závod sezony, část klubového šampionátu a také Mezinárodní mistrovství Moravy.

Zavítat na trať ivaňského automotoklubu bude možno zhruba každé tři týdny. V těchto termínech se zde budou prohánět závodníci o mistrovské body.

Samotným vrcholem letošní sezony bude jeden ze závodů šampionátu zóny střední Evropy. Chybět by neměla skutečná kontinentální špička.

„Ve druhé polovině srpna by se sem měli sjet závodníci doslova z celé Evropy. Je to vrchol, na který můžeme dosáhnout. Prestižní seriál, který se v České republice jede jen na dvou místech, u nás a v Nové Pace,“ vysvětlil ředitel AMK Ivaň Josef Růžička.

Přibice jsou na mapě tohoto podniku novým místem. A novinkou budou také pro zahraniční závodníky. Informovat na trať se již byli například Rusové.

„I pro nás to bude nová zkušenost. Ale už jsme absolvovali několik školení, takže bychom na to měli být připraveni,“ doufá šéf pořádajícího klubu.

Zajímavým lákadlem kromě samotné podívané na nejrůznější vozítka vířící závodní prach jistě bude i jedna novinka: půjčovna terénních buggin.

„Vždycky před závodem bude možnost vypůjčit si ji a otestovat trať, po které se závod pojede,“ přibližuje lákavou nabídku Růžička.

Od té loňské se sama závodní dráha v bývalém vojenském areálu v Přibicích nezměnila vlastně vůbec.

Jak si ji závodníci pamatují z uplynulého ročníku, to se ukáže již o tomto víkendu. Startuje se v neděli v 10:00 hodin.