Trenéři mládeže jsou k začátečníkům trpěliví. „V tréninku je řada nováčků a při složitosti techniky a taktiky tohoto sportu nelze očekávat okamžité výsledky,“ ví funkcionář.

Podle něj je ideální začít se stolním tenisem souběžně s nástupem do školy. „Podle expertů je ideální začít v osmi letech, kdy je dítě mentálně zralé, aby mohlo uplatnit v praxi pokyny trenérů. Jsou ale i mladší děti, většinou sourozenci starších hráčů nebo děti aktivních stolních tenistů,“ vysvětlil Hýbner.

Břeclavské stolní tenistky drží naději na play off.
Derby s Hodonínem s odlišnými výsledky. Břeclavanky živí naději na play off

Zdárný příklad je tříletý Filip Osička. „má velkou radost, když se pálkou trefí do míčku, více se vyžívá při sbírání míčků a účastí na rozcvičkách. Pětiletá Karolína Konečková sotva vidí na stůl, ale už prokazuje cit pro odpalování nahazovaných míčků jejím tatínkem. O budoucnost stolního tenisu v Břeclavi není třeba mít obavy,“ pravil s úsměvem dlouholetý trenér.

Práce s mládeží v klubu se dočkala i svých úspěchů. „Daniela Klepáčová a Jana Struhárová již ve svých věkových kategoriích patří k elitě hráček Jihomoravského kraje. Výkonnostně rostou svižným tempem i Nicol Jungová a Karolína Daňková. Nadějně se vyvíjejí Madlen Zídková, Jan Herman a Teodor Šlichta,“ dodal Hýbner.