V nejrychlejším termínu tak Hustopečští slavili postup do první ligy. „Byli jsme šťastní z postupu, závěr základní části byl dost napínavý. Na poslední chvíli jsme se dostali do play off. Ve finále jsme pak prokázali kvalitu, šlo vidět, že pro Nový Jičín jsme dost nepříjemným soupeřem. Závěr sezony nám vyšel i proto, že jsme hráli v té nejvyšší možné kvalitě. Nastupoval za nás i Antonín Schwarzer, který přesahuje úroveň druhé ligy,“ hodnotil postup vedoucí klubu a hráč v jedné osobě Petr Hoferik.

Kromě Schwarzera a Hoferika si za klub zahrálo v sezoně další pět mužů, kádr Agrotecu tak dohromady čítal sedm jmen. „Tým musí být dost široký, protože spousta chlapů pracuje a někdy jim nevyjde čas,“ vysvětlil Hoferik.

Tři soutěže za pět let

V Hustopečích tak pomalu ožívají vzpomínky na českou nejvyšší soutěž ve stolním tenisu. Do roku 2014 hrál ve městě vína a mandloní extraligu klub s názvem Robot Metalfin, poté ale majitel prodal licenci a prvním týmem města se rázem stalo původně rezervní družstvo, které tou dobou hrálo třetí ligu.

Hned v roce 2015 postoupil tým s názvem Agrotec o stupeň výše. Před rokem si Hustopeče zahrály ve druhé lize dramatické finále s C týmem Hradce Králové, které prohrály v rozhodující třetí partii 6:9. O rok později už Hustopečští slaví postup o další patro výše. V návaznosti na minulost B týmu tak klub v průběhu pěti let postoupil z divize až do první ligy. „Je to nové období. Klub se znovu stabilizoval a šplháme nahoru,“ podotkl Hoferik.

V první lize by Hustopečští rádi hráli v blízkosti klidného středu tabulky. „Dáváme dohromady kádr, abychom nehráli někde vzadu. Mezi první a druhou ligou je poměrně velký kvalitativní rozdíl. Schwarzer je hráč pro první ligu, uvidíme, jak na tom budou ostatní, především mladí kluci. Snad se vyhneme záchranářským starostem,“ uzavřel vedoucí hustopečský klubu s dlouholetými extraligovými zkušenostmi.

VÁCLAV PETRŮ