„S postupem z divize jsme museli sehnat kvalitního hráče. Jako jednička k nám přišel Adrián Gajdoschík, který hrával v Nitře první ligu a sním postoupili do extraligy. Zatím téměř všechno vyhrál, na třetí ligu je to skvělý hráč. Když vidíme, že Adrián dokáže vyhrát většinu zápasů v třetí lize, hraje se i nám dalším klidněji a podpoříme ho dalšími body. Bez něj bychom vyhráli tak možná jeden zápas. Byli bychom určitě poslední. Jiřího Hanáka pak v letošní sestavě A-týmu Lanžhotčanů nahradil Jaroslav Svoboda, Jirka se posunul do béčka,“ popisuje změny oproti loňsku hrající trenér Lanžhota Zdeněk Darmovzal.

Cílem v první sezoně ve třetí lize byla záchrana. Poté, co se ovšem týmu začalo dařit, změnily se i cíle. „Museli jsme trošku přehodnotit původní ambice. Nejprve jsme se chtěli jako nováček jen zachránit, ale teď vidíme, že bychom mohli být i v play-off. Kdybychom se udrželi do čtvrtého místa, bylo by to super. Klidně ale můžeme jít i výš, i když na postup do asi nebude,“ nebrání se v případě dobrých výsledků špičce tabulky hrající trenér.

Těsně před polovinou soutěže totiž okupuje Lanžhot horní polovinu tabulky. Po sobotní výhře nad třetí Litomyšlí 10:7 se posunul už na čtvrté místo.

„Proti Litomyšli byl Gajdoschík stoprocentní, vyhrál všechny čtyři dvouhry. Další tři body přidal Michal Koníček, jeden jsem uhrál já a jeden Filip Štofka. Gajdoschík s Jardou Svobodou pak uspěli i ve čtyřhře,“ popsal vítězné body s Litomyšlí Darmovzal, a nepřímo tak představil i jádro lanžhotského áčka.

Ve třetí lize Lanžhotčané mnoho soupeřů vůbec neznají. Derby se dají nazývat snad jen zápasy s béčkem a céčkem Hodonína, Vracovem nebo Mikulčicemi. „Vzdálenější soupeře jsme nikdy neviděli hrát a ani jména hráčů nám nic neřeknou. Reálná síla se ukáže až u stolů,“ tvrdí Darmovzal.

To, že zápasy s posledními týmy jsou ošidné, ukázal i nedělní zápas Sokolů s Chrudimí. Soupeř přijel s vyrovnanou čtveřicí hráčů, která Lanžhot překvapila. Domácí nechali ze začátku sedět právě Darmovzala, kterého nahradil ve dvouhrách Svoboda. Nakonec se pořádně zapotil i hrající trenér, který kvůli nepříznivě vyvíjejícímu stavu vystřídal Štofku.

Lanžhot totiž proti Chrudimi vedl po čtyřhrách a první dvouhře už 3:0, hostující hráči ale zápas otočili a po dvou hodinách vedli v lanžhotské hale dokonce 6:5. Jeden zápas navíc vzala Gajdoschíkovi chrudimská čtyřka. Střídání ale domácím pomohlo a Zdeněk Darmovzal zbylé dvě dvouhry vyhrál. Přesto museli Lanžhotčané otáčet ještě nepříznivý stav 7:8. Po třech hodinách si Lanžhot přece jen mohl oddechnout, poslední tři zápasy zvládl a poslal hosty na dlouho cestu do Chrudimi s nejtěsnější porážkou.

Právě cestování dává Lanžhotským zabrat. Právě Chrudim, Litomyšl nebo Čechovice už jsou hodně z ruky. „Náklady jsou určitě vyšší než v divizi, hlavně na to cestování. Ale máme stabilní sponzory, kteří nás podporují. Velký dík patří i městu Lanžhot, které nám dovolilo hrát ve sportovní hale, kde jsou podmínky mnohem lepší v malé tělocvičně, kde jsme hráli ještě divizi,“ připomněla nedávnou historii týmová dvojka.

Sokol Lanžhot „A“ – Litomyšl „A“ – 10:7

Body: Gajdoschík 4,5; Koníček Michal 3; Darmovzal Zdeněk 1; Štofka Filip 1; Svoboda Jaroslav 0,5
Sokol Lanžhot „A“ – Chrudim „A“ – 10:8
Body: Gajdoschík Adrián 3,5, Koníček Michal 2,5, Štofka Filip 0,5, Svoboda Jaromír 1, Darmovzal Zdeněk 2,5