Mezi staršími žákyněmi odvedla svůj vysoký výkonnostní standard Svatava Janků (MSK Břeclav). Poradila si s Lucií Novotnou (Hodonín) i s Blechovou (Dubňany), postoupila až do finále a v něm již nestačila na nepříjemné herní pojetí Jany Novotné (Hodonín).

Další dvě hráčky Břeclavska Magdaléna Šubíková (MSK) a Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot) neprošly sítem základních skupin přes těžké soupeřky. V útěše pak spolu hrály ve finále a po velkém boji vyhrála Šubíková 3:2, když Pyskaté v pátém setu odvrátila dva mečboly (8:10).

Ze základní skupiny se do vyřazovacího II.stupně dostal i Jan Vašíček (MSK), což byl pro něho velmi solidní výkon, protože věkem patří ještě o dva kategorie níže. Postoupit do II.stupně se mu podařilo i ve dvouhře dorostenců, a to si zaslouží ocenění.

Mezi dorostenkami si nejlépe vedla Barbora Poláchová (MSK), která vyhrála svou skupinu před Havlíčkovou (MS Brno). Los jí ale nepřál, ve čtvrtfinále narazila na nejvýše nasazenou a pozdější vítězku Pavlicovou (MS Brno).

Janků ve skupině po dobrém výkonu zopakovala výhru nad Blechovou, do závěru dvouhry se ale neprobojovala. Pyskatá v dobrém zápasu podlehla až ve finále útěchy Blechové 1:3, když v posledních dvou setech vyhrála těsné koncovky její soupeřka, sázející více na úderovou jistotu, než na útok.

Po tomto turnaji byla uzavřena nominace na žebříčkový turnaj dorostu kraje, který se bude konat v neděli 4.října v Lanžhotu.