Nejvýše z nich na žebříčku ČR stojí dorostenka MSK Břeclav Veronika Malíková. Pojistila si tímto výsledkem i start na MEJ 2009, které se uskuteční od 10. do 19.července v Praze.

V první dvacítce českých dorostenek je ještě další hráčka MSK Petra Mergenthalová (18.), její osobní ambice ale byly mnohem vyšší.

Adriana Bzirská z MSK je zařazena na 29.místě, což odpovídá jejím výsledkům. Technicky je již solidně vyzrálá, ale zatím nedokáže svých předností v zápasech takticky využít.

Lépe na tom je Svatava Janků, ta ale patří ještě mezi mladší žákyně a ve starší kategorii toho odehrála minimum. Proto je na žebříčku hodně vzadu. Zato mezi mladšími žákyněmi se díky velmi dobrým výsledkům, gradujícím v závěru sezóny, dostala až na skvělé deváté místo, což při kvalitní konkurenci v této kategorii již něco znamená.

Region Břeclav má v popředí žebříčku mladších žákyň ještě další dvě hráčky – Magdalénu Šubíkovou z MSK (18.) a Denisu Pyskatou ze Sokola Lanžhot (26.).

Již zmíněná Pyskatá je na výborném čtvrtém místě celostátního žebříčku, Jan Vašíček z MSK Břeclav je mezi chlapci šestý. A to má před sebou ještě jednu sezónu v této kategorii, stejně jako Mergenthalová mezi dorostenkami, Bzirská mezi staršími žákyněmi a Šubíková mezi mladšími žákyněmi. Malíková přechází do kategorie žen, Janků z mladšího do staršího žactva, Pyskatá z nejmladšího do mladšího žactva.