Přitom obě hráčky z Břeclavska bojovaly srdnatě, vyřazené z hlavní soutěže byly až po sedmisetových bitvách. „Denisa dobře začala, s Chorvatkou Cakolovou vyhrála první dva sety, pak se ale třikrát po sobě radovala její soupeřka. Lanžhotčanka ještě stačila srovnat na 3:3, rozhodující set ale patřil Chorvatce," referoval o dlouhém boji mládežnický trenér MSK Břeclav Jaroslav Hýbner. Jeho svěřenkyně Veronika Tušlová naopak začala špatně, první dva sety se Slovinkou Paradizovou prohrála velmi rychle, pak se ale zvedla, otočila na 3:2 ve svůj prospěch a zdálo se, že kráčí za postupem. Další dva sety ale patřily její soupeřce a Tušlová tak prohrála také 3:4 na sety.

Ve čtyřhře kadetek měly Pyskatá s Tušlovou hodně nepříznivý los. Hned v úvodu narazily na nasazený rumunský pár Dragomanová-Plaesuová a prohrály s ním jasně 0:3. Jejich přemožitelky pak svou kvalitu potvrdily postupem do semifinále a ziskem bronzových medailí.

Ve smíšené čtyřhře Tušlová s havířovským Rozínkem podlehli slovenskému deblu Brát-Belopotočanová 1:3. Pyskatá s Ostravanem Klosem zdolali v prvním kole Chorvaty Martinka a Omblu 3:1, ale vzápětí nestačili na portugalsko – švédský pár, s nimiž prohráli 1:3.

V útěše porazila Tušlová Norku Nilsenovou 3:1, následně ale v pěti setech podlehla Lotyšce Mihauriové.

Pyskatá měla v prvním kole útěchy volný los. Čekala na vítězku zápasu Turkyně Aslanové se Švýcarkou. S rozehranou Turkyní sice ve druhém kole prohrála první set, pak již ale byla její převaha zřejmá a zvítězila 3:1. S Rakušankou Jakičovou pak moc práce neměla, tu porazila hladce 3:0, zato s Chorvatkou Brodarovou musela zabrat, aby uhájila pětisetové vítězství.

Běloruska odletěla

Pak se na ni usmálo i trošku štěstí. „V semifinále měla Denisa hrát s Běloruskou, vedení soupeřčiny výpravy ale zřejmě s postupem tak daleko nepočítalo a kvůli času odletu se Trigolosová k zápasu o medaile nedostavila a hráčka Lanžhota postoupila do finále bez boje," vysvětlil kuriózní situaci Hýbner.

Ve finále Lanžhotčanka narazila na Srbku Vignjevičovou, s níž prohrála první set, pak ale byla úspěšná v koncovkách a vyhrála celkově 3:1 „Se svými výsledky v Ostravě jsem spokojená. Cítím se ale teď hodně unavená, protože jsem vzhledem k vylosování a postupům hrála některý den i šest zápasů, zatímco jindy jsem nehrála vůbec," řekla po návratu domů úspěšná patnáctiletá stolní tenistka.

O úspěšné vystoupení české reprezentace na mistrovství Evropy se nejvíce zasloužil kadet Tomáš Polanský (Ústí nad Labem), který získal tři zlaté medaile a jednu stříbrnou.