„Ve dvouhře dívek vyhrála Martina svou kvalifikační skupinu a ještě méně problémů měla ve čtvrtfinále. Až v semifinále nestačila na favoritku přeboru a pozdější vítězku Záděrovou z MS Brno," komentoval první úspěchy dvanáctileté hráčky Břeclavi její kouč Jaroslav Hýbner.

Společně se Záděrovou pak Vašíčková hrála čtyřhru mladších žákyň a až do finále neměly rovnocenné soupeřky. V boji o zlato se rozhodovalo až v koncovce páté sady, kterou soupeřky vyhrály 11:8.

Vašíčková nakonec uspěla i ve smíšené čtyřhře, kde jí byl partnerem její oddílový kolega Tomáš Bruckner. „První dvě kola prošli bez problémů, až v semifinále podlehli pozdějším vítězům," připomněl Hýbner, že kov nejcennější byl pro MSK prostě zakletý.

Mezi úspěšné hráče na přeborech lze počítat i další Břeclavan Stanislav Krejčiřík, který se v dobré konkurenci dostal na třetí místo. „Základní skupinu vyhrál s nadhledem, a protože Tomáš Bruckner skončil v jiné skupině druhý, došlo k tomu, že se oba hráči MSK střetli hned v prvním kole II. stupně dvouhry mladších žáků. Svedli spolu vyrovnaný boj, který se rozhodoval až v koncovkách setů. Jistější byl Krejčiřík, který vyhrál 3:0," popsal „bratrovražedný" souboj svých svěřenců Hýbner.

Krejčiřík se pak dostal i přes další kolo, přestože ztratil čtyři setboly, a „stopku" mu vystavil až v semifinále hodonínský Podrazil, který jej zdolal 3:1 na sety. „V souboji dvou hráčů, jejichž největší zbraní byla úderová jistota, rozhodl větší důraz Podrazila v blízkosti stolu," tvrdil kouč břeclavské mládeže.

Mnoho nechybělo k tomu, aby se Podrazil stal krajským přeborníkem, za stavu 2:1 na sety proti Skálovi z Brna ale nedotáhl do konce několik dobře rozehraných úderových výměn a v pátém setu již byl evidentně hodně nervózní.

Krajský přebor mladšího žactva ovládli podle očekávání hráči Moravské Slávie Brno, ale i stolní tenisté MSK Břeclav patřili k ozdobám této vrcholné akce.

Přes favority nepřešli ani Krejčiřík s Brucknerem ve čtyřhře žáků. Nejprve zvládli pětisetovou bitvu, ale na nejvýše nasazený pár a pozdější přeborníky kraje Vaculíka se Skálou (oba MS Brno) už byli krátcí.