Samotné sérii předcházelo menší zmatení termínů. K prvnímu duelu tak nakonec dojde už v pátek od šesti hodin večer. „Kluby se na termínu domluvily až v úterý. Frýdlant nám původně nabídl zápasy o týden dřív, ale to jsme byly s Anetou Kučerovou na turnaji v Polsku. I pro nás hráčky by samozřejmě bylo lepší, kdybychom věděly, na který termín se máme připravit," přiznala břeclavská hráčka Karin Adámková.

„Původní termín nám moc nevyhovoval, jelikož Zdena Blašková je v tuto dobu období zrovna pryč," prozradila po čtvrtfinálové sérii s Dobrým frýdlantská trenérka Marie Hrachová.

Její tým ukončil sérii v nejkratším možném čase. Po vítězství 5:0 v odvetě na domácích stolech si vybojoval možnost hrát s Břeclaví. „Je to určitě těžký soupeř, ale pokud bychom si mohli vybírat, je to určitě lepší soupeř než Hodonín. Vše je otevřené," připustila Hrachová.

Ta přiznala, že čtvrtfinálová série s Dobré nebyla jednoduchá. „Hlavně u nich se hrál těžký zápas. Výhru jsme tam vydřeli až po dvou a čtvrt hodině. K nám už přijely oslabené, takže za pětačtyřicet minut nebylo co řešit," usmála se bývalá vynikající hráčka.

A jak to bude vypadat v semifinále? Ve hře jsou varianty jednoznačného průběhu i lítého boje. „Nejtěžší to zřejmě bude se Zdenou Blaškovou. Je mladší než my a nemá proti nám co ztratit. My naopak do zápasu nastupujeme s tím, že uspět musíme. Naopak přes její sestru Dášu bychom měly bodovat. Věřím, že všechno zvládneme úspěšně," podotkla Břeclavanka Adámková, která má letos v extralize bilanci jednatřiceti výher a patnácti porážek.

Tým MSK Gumotex se na extraligových stolech představil naposledy v první polovině března. Jeho členky ale nezahálely. Adámková s Kučerovou se nedávno představily na turnaji prestižní Světové tour v polské Varšavě. „Tam je tuhá konkurence. Já dva zápasy prohrála, Aneta jednou zvítězila. Ale formu máme snad načasovanou dobře na vrchol sezony," doplnila Adámková.

Ve druhém semifinále proti sobě nastoupí Řeznovice s vysoce favorizovaným Hodonínem, hlavním adeptem na zisk titulu.

program semifinále
pátek 1. semifinále Břeclav – Frýdlant
pondělí 2.semifinále Frýdlant – Břeclav
středa případné 3.semifinále Břeclav – Frýdlant