„Jsem rád, že jsme zvítězili, ale mrzí mě, že jsme si zbytečně utkání zkomplikovali. Karin nebyla dostatečně koncentrovaná v závěrech setů s Japonkou, a totéž se dá říci o zápasu Vivien s Ruskou,“ zmínil po tříhodinovém dramatu kouč MSK Petr Nedoma.

Dlouho přitom nic nenasvědčovalo tomu, že o vítězi prestižního souboje rozhodne až závěrečný debl. Čechová si plnila reprezentační povinnosti, a do hry tak v dresu MSK zasáhl trojlístek Ellöová, Adámková a Kučerová. Postupně se břeclavské hráčky dostaly do pohodlného vedení 5:0 na zápasy, přičemž v šestém utkání sahala po triumfu Adámková.

Karel Abraham.
Pád ve 248 kilometrech za hodinu. Rychlejší už nechci zažít, říká Abraham

V zápasu s jedničkou Moravského Krumlova Japonkou Mitsuki Jošidu ale neproměnila čtyři mečboly a nakonec prohrála 2:3 na sety. Duel v jednoznačný prospěch Břeclavi mohla rozhodnout Ellöová, když v utkání s Ruskou Černjavskjou měla dvousetové vedení a ve třetí sadě se dostala do náskoku 7:4. Ruska ale dokázala otočit a snížila na 2:5. Když poté navíc Jošida porazila Kučerovou a Mikulcová Adámkovou, musela o osudu zápasu za stavu 5:4 pro Břeclav rozhodovat závěrečná čtyřhra. Tu ovládla břeclavská dvojice Ellöová s Adámkovou jednoznačně 3:0 na sety nad párem Mikulcová, Jošida, a získala pro MSK klíčový šestý bod.


Premiéra starší žákyně


Stolní tenistky Břeclavi tak pokračují ve vítězné sérii, kterou podpořily i den předem v zápase s předposledním Hlukem. Utkání se oproti původním předpokladům hrálo v Břeclavi, protož Hluku se nepodařilo zajistit pro domácí duel halu. Hráčky MSK zvítězily 6:2, když dvojici Kučerová, Adámková doplnila ve své premiéře v české nejvyšší soutěži starší žákyně Klára Koberová. „Neztratila se a získala důležitý bod v době, kdy Hluk zahrozil výhrou kadetské reprezentantky Lindy Záděrově nad Adámkovou,“ pochválil výkon talentované břeclavské hráčky jeden z trenérů klubu Jaroslav Hýbner.

Přesně v polovině základní části tak Břeclavi patří druhá příčka tabulky. V devíti zápasech prohrály několikanásobné české šampionky pouze jednou s Hodonínem, díky osmi výhrám mají na svém kontě 25 bodů. Na trojlístek pronásledovatelů Moravský Krumlov, Ostravu a Havířov mají stolní tenistky MSK náskok čtyř bodů, na vedoucí Hodonín ztrácí bodů osm, ale mají dva zápasy k dobru. Závěrečný duel v tomto kalendářním roce si zahrají hráčky MSK již tuto sobotu od 15 hodin. V domácím prostředí vyzvou beznadějně poslední pražské Nusle.

VÁCLAV PETRŮ