Ambiciózní tým Hluku, který ve čtvrtfinále trochu překvapivě vyřadil silný celek z Malenovic, se ani v herně MSK nemínil vzdát jen tak. Zejména jeho dvě nejlepší hráčky Aneta Kučerová a Lucie Žmolíková předvedly vyzrálý stolní tenis a využily každého drobného zaváhání ve hře favoritek. Jen trojka Hluku Monika Jančová za nimi výrazně výkonnostně zaostávala, zejména kvůli nižší úrovni své herní techniky.

Na straně Břeclavi patří znovu plné absolutorium Maďarce Vivien Ellö, která vyhrála všechny tři své dvouhry bez ztráty setu. Po pravdě řečeno se ale hned v první sérii musela s jedničkou Hluku Kučerovou hodně snažit, vytáhnout v koncovkách setů své bohaté zkušenosti a účinnou taktiku, aby si členku reprezentačního celku žen ČR udržela od těla. Další dva zápasy jí stačilo ubrat plyn, přesto vyhrávala hladce po jasné převaze.

Také Lenka Harabaszová byla v prvním semifinále stoprocentní. Jančové dovolila vyhrát jeden set, ale další tři jednoznačně vyhrála. Nečekaně snadno si poradila se Žmolíkovou a po boji zvládla i Kučerovou.

Oba body si Hluk připsal na konto třetí hráčky MSK Kristýny Mikulcové. Se Žmolíkovou sehrála mladá hráčka Břeclavi pětisetový duel, v němž hodně chybovala při útočném bekhendu a ani její jindy důrazný forhend nebyl zrovna nejpřesnější. Zápas s Kučerovou poznamenal průběh prvního setu, v němž Mikulcová vedla 10:4 a ještě ho prohrála 14:16. Stejně dobře vstoupila do druhého setu a vedení v něm udržela, v dalších dvou se ale již dokázala prosadit její, v tu chvíli jistější a oboustrannější, soupeřka. Třetí zápas Mikulcové jistil výhru družstva MSK. Jančovou porazila s nadhledem 3:0, skončila dříve než na vedlejším stolu Harabaszová s Kučerovou, ale do konečného výsledku utkání již její úspěch zaznamenaný nebyl.

Ve druhém semifinále zvítězil Hodonín nad SK Frýdlant nad Ostravicí rovněž 6:2, když hosté získali dva body až za stavu 0:5. Překvapivě dvakrát prohrála v základní části suverénní Číňanka Zhow Xiao, která nejprve podlehla 2:3 Pěnkavové a pak dokonce 0:3 Matelové. Odvety se hrají dnes. Ženy MSK nastoupí v 17 hod v herně Hluku, kde budou chtít domácí hráčky sérii prodloužit.

MSK Břeclav – Spartak Hluk 6:2

Mikulcová – Žmolíková 2:3 (5, –8, 5, –9, –7), Harabaszová – Jančová 3:1 (4, 5, –3, 4), Ellö – Kučerová 3:0 (8, 11, 9), Harabaszová – Žmolíková 3:0 (2, 8, 6), Mikulcová – Kuřerová 1:3 (-14, 4, –4, –9), Ellö – Jančová 3:0 (3, 8, 1), Harabaszová – Kučerová 3:1 (9, 10, –9, 7), Ellö – Žmolíková 3:0 (6, 5, 6) – nezapočítáno, Mikulcová – Jančová 3:0 (8, 2, 3)