„Do Superligy jsme se přihlásili proto, aby měly naše mladé hráčky možnost dalšího výkonnostního růstu v konfrontaci s kvalitními soupeři. Vždyť čtyři z desíti účastníků soutěže startují i ve dvanáctičlenné Champions League, tedy Lize mistrů, kam bychom se během dvou let chtěli vypracovat i my," vysvětluje manažerka oddílu stolního tenisu MSK Břeclav Linda Ivanová, proč se ženy MSK v začínající sezoně zúčastní této kvalitní mezinárodní soutěže.

Možná bude i derby

O vysoké kvalitě Champions League svědčí fakt, že se do vybrané evropské dvanáctky nedostal ani aktuální český mistr z Hodonína, který tak bude bojovat také jen v Superlize.

Její základní část je nalosovaná ve třech skupinách, v nichž se utká každý s každým. Následovat budou ve druhém stupni soutěže boje o 1. až 6. místo a o 7. až 10. místo.

Skupiny A a B jsou tříčlenné, v první jsou maďarský Szekszárd AC, SKST Hodonín a rakouský LZ Linz-Froschberg.

V „béčku" je nasazený nejvýše mistr Linz AG Froschberg s českou jedničkou Ivetou Vacenovskou, jeho soupeři budou Postás Budapešť a výběr hráček České republiky do 21 let.

Skupina C je jako jediná čtyřčlenná, vede ji rakouský SVS Ströck, silný jistě bude i maďarský Budaörs, další soupeř hráček Břeclavi a juniorek Slovinska do 21 let.

„Je možné, že některá utkání odehrajeme bez naší jednačtyřicetileté jedničky Vivien Ellö, aby dostaly šanci i mladší hráčky, ať už Kučerová, nová posila Adámková nebo břeclavské odchovankyně Truksová s Cerovskou," doplnila Ivanová.

Zatímco domácí extraliga žen začne až 10. října, Superliga bude mít předstih celého jednoho měsíce. Hracími dny zůstávají osvědčené úterky. Nejprve pojedou hráčky MSK 8. září do Schwechatu na stoly jednoho z favoritů soutěže SVS Ströck, další tři kola odehrají ve vlastním prostředí – 15. září s Budaörsem, 20. října s juniorkou Slovinska a 27. října odvetu s SVS Ströck. V listopadu je čekají dva výjezdy – 10.11. do Budaörsu a 24. 11. do Lublaně. Následovat budou boje o konečné pořadí.

V Superlize mužů bude mít převahu Slovensko, které přihlásilo tři celky, po dvou zástupcích nasadilo Rakousko, Maďarsko a Slovinsko. Za Českou republiku bude hrát jen juniorka do 21 let.