O nebývalé vyrovnanosti semifinálové série mezi druhým a třetím týmem po základní svědčí skutečnost, že hned pět z osmi dílčích duelů rozhodujícího klání dospělo do pátého setu.

„Dnešní utkání se odvíjelo jako vždy od zápasů s Mikulcovou a Ertlovou, protože nemáme výraznou jedničku, která je garantem bodů, opíráme se o vyrovnanost všech hráček. Zaváhání Vivien Ellöové s Ertlovou nás stálo možnost porvat se o postup do finále za stavu 4:4. Na holkách se projevila nervozita, která se ukázala nejvíce v zápasech s Ertlovou. Ta nepodala žádný mimořádný výkon, jen my jsme byli příliš nervózní, svázaní zodpovědností. Přitom jsme eliminovali body Mikulcové, která v prvních dvou utkáních pravidelně bodovala, o to větší to byla škoda. Podali jsme maximální individuální výkony, chybělo jen týmové sjednocení v rozhodujícím momentu,“ hodnotil rozhodující partii kouč týmu Petr Nedoma.

PŘES PROHRU ÚSPĚCH

Břeclavským stolním tenistkám se sice tentokrát povedlo vynulovat hrdinku předcházejícího semifinále Mikulcovou, když všechny tři hráčky zvítězily v pěti sadách, ovšem misku vah na stranu Krumlova překlopila tentokrát Ertlová.

Dosud nepříliš výrazná hráčka semifinálové série si poradila ve třech setech s Adámkovou a v pěti setech s Ellöovou. A když Čechová jako tradičně ve vzájemných duelech s Břeclaví přidala tři body, bylo rozhodnuto o druhém finalistovi, který vyzve suverénní Hodonín.

Břeclavské stolní tenistky tedy loňské stříbro neobhájily. V klubu přesto rozčarování nepanuje. „Ročník lze hodnotit jako úspěšný. Potřetí v řadě a celkově poosmé jsme vyhráli Český pohár, když jsme ve finále porazili favorizovaný Hodonín. V mezinárodní superlize jsme navíc postoupili do semifinále,“ ohlédl se za ročníkem šéftrenér klubu Jaroslav Hýbner.

VÁCLAV PETRŮ