Frýdlant nastoupil s Marií Hrachovou a Nikolou Roubalovou, na třetím místě sestavy nahradila nepřítomnou Janu Dobešovou juniorská reprezentantka ČR Tamara Tomanová, která má ve Frýdlantu schválený střídavý start z Baníku Havířov, v němž hraje úspěšně 1. ligu.

Celek MSK byl kompletní, stejně jako v Břeclavi hrály Renáta Štrbíková, Elena Dubkova a Kristýna Mikulcová. Utkání mělo zajímavý průběh. Nejprve Mikulcová zcela jednoznačným způsobem zdolala Tomanovou, se kterou se v juniorských soutěžích v probíhající sezoně vícekrát střetla a většinou to byl vyrovnaný boj. Dubkova začínala s Roubalovou, první set hladce vyhrála a druhý stejně jasně prohrála. Nakonec ale stejně jako v Břeclavi stereotyp snaživé soupeřky prolomila a vyhrála 3:1. Pak přišla nečekaná sprcha v podobě porážky Štrbíkové s Hrachovou 0:3. Jednička MSK dělala hodně nevynucených chyb a Hrachová střádala pečlivě bod k bodu. Vyhrála 3:0, když všechny tři sety rozhodla ve svůj prospěch až v koncovkách. Očekávanými úspěchy Dubkové s Tomanovou a Štrbíkové s Roubalovou se skóre posunulo na 4:1 pro Břeclav a již bylo jasné, že utkání skončí výhrou hostujícího celku. Otázkou zůstávalo, jaká bude její konečná výše. Tu nejlepší odpověď dala Mikulcová, bez nadsázky hvězda úterního večera.

Pomstila Štrbíkovou, když ve čtyřech setech zdolala minimálně chybující Hrachovou. Výborně zvládala koncovky setů. Důležitý byl zejména set třetí, v němž za stavu 1:1 na sady a 6:9 získala šňůru pěti bodů. Opírala se o kvalitní podání a účinný forhendový topspin. Výsledek jistila Štrbíková, která mezitím dohrála sedmý zápas s Tomanovou s výsledkem 3:0. Ten se již do konečného výsledku po výhře Mikulcové nezapočítával.

Po dosažení vítězného bodu propukla vlna radosti v hráčském kolektivu i mezi přítomnými funkcionáři klubu a dalšími příznivci. Bouchlo i šampaňské, kterým byl naplněn pohár mistryň ČR pro rok 2010, předaný vítěznému kolektivu i se zlatými medailemi z mistrovství ČR místopředsedou ČAST Nikolasem Endalem.

SK Frýdlant nad Ostravicí-MSK ČP Břeclav Gumotex 1:5, konec série: 0:2.

Roubalová-Dubkova 1:3 (-2,3,–4,–9), Tomanová-Mikulcová 0:3 (-8,–5,–4), Hrachová-Štrbíková 3:0 (8,10,9), Tomanová-Dubkova 1:3 (-9,–8,6,–9), Roubalová-Štrbíková 1:3 (9,–8,–7,–4), Hrachová-Mikulcová 1:3 (-11,4,–9,–7), nezapočítáno Tomanová-Štrbíková 0:3 (-4,–10,–9).