„V Ostravě bylo blízko k senzaci. Za domácí se prosadily dvakrát obě elitní hráčky Kubátová s Tomanovou. Nečekaný bod přidala trojka týmu Ságlová na úkor Adámkové. Po výhře Ellöové nad Ságlovou ale začal obrat v utkání,“ komentoval jeden z trenérů MSK Břeclav Jaroslav Hýbner.

Na severovýchod odjely hráčky MSK bez své jedničky Dany Čechové. Trojlístek Ellöová, Kučerová a Adámková čekal náročný zápas proti třetímu týmu tabulky.

Po úvodních pěti prohrách zavelela ke stíhací jízdě zkušená Maďarka v dresu MSK. Následně si vyšlápla na jedničku týmu Kubátovou Adámková, Kučerová porazila 3:0 na sety Ságlovou a když Ellöová v pětisetovém dramatu přetlačila Tomanovou, o osudu zápasu rozhodla závěrečná čtyřhra. Sehraná dvojice Adámková, Kučerová si poradila s párem Tomanová a Kubátová 3:0 na sety a rozhodla o zisku dvou bodů za remízu pro MSK. „Podobně nás debl zachránil i v Moravském Krumlově na konci listopadu. Ztratili jsme vedení 5:0 a v závěrečné čtyřhře jsme pojistili výhru,“ podotkl Hýbner.

PŘÍŠTĚ DERBY

V neděli se břeclavské hráčky představily v Havířově, kde splnily roli papírových favoritek a celkově zvítězily 6:2 na zápasy. Dílčí body pro Havířov připsala pouze Štefková, která porazila jak Ellöovou, tak Adámkovou. Ani Štěpánová, ani Petrovová z hostujícího týmu ale následně favorizované břeclavské trio překvapit nedokázaly, a body do tabulky si odvezly hostující hráčky.

Stolní tenistky MSK zůstávají v tabulce na druhém místě o bod před třetí Ostravou, oproti níž ale mají jeden zápas k dobru. Na vedoucí Hodonín ztrácejí břeclavské stolní tenistky šest bodů, ale také mají o jeden odehraný duel méně. V příštím kole čeká Břeclav prestižní derby s neohroženým Hodonínem v domácím prostředí. Zápas je na programu v pátek 26. ledna od 18 hodin, o den později přivítá MSK doma od 15 hodin Kyjov.

VÁCLAV PETRŮ