Ženy Hodonína ještě v tomto extraligovém ročníku nezaváhaly ani jednou a vyhrávají s velkým nadhledem. Stejně spolehlivě kontroluje druhou příčku tabulky Břeclav. „Toto umístění se čekalo. Každopádně, jak ukázal Český pohár, který jsme vyhráli, každý zápas je jiný. Konečný vítěz může být úplně jiný než ten, který teď vede tabulku," podotkla nejmladší členka břeclavského týmu Veronika Tušlová.

Břeclav v Hodoníně prohrála v dobrém utkání 0:6, další dva body ztratila v Hluku a v Hradci Králové po remízách 5:5. Při všech těchto bodových ztrátách družstvo postrádalo svou jedničku, Maďarku Vivien Ellö, což jen zdůraznilo, jak výraznou postavou v celku MSK je. „Pokud nastoupíme v plné sestavě, může to být zajímavé porovnání našich sil před play off. Na zápas se rozhodně těšíme," uvedla opora břeclavského týmu Aneta Kučerová.

Vedle Kučerové, jejíž stabilně dobré výkony rozhodly o jejím návratu do širší reprezentace, a Karin Adámkové, která k reprezentaci také nemá daleko, dostávala příležitosti juniorka Tušlová. Hodonín s trojicí současných a bývalých reprezentantek Renátou Štrbíkovou, Kateřinou Pěnkavovou a Lenkou Harabaszovou je soupeřem, kterého lze porazit, ale ne opakovaně porážet. „Vzájemný zápas s hodonínským áčkem nic nerozhodne. Ale hrajeme doma a rozhodně jej nechceme jen tak odehrát. To v žádném případě. Chceme dobrý výsledek," upozornila Tušlová, kterou pravděpodobně trenér Petr Nedoma nasadí až o den později.

V Břeclavi totiž bude hrát v sobotu béčko Hodonína, které bojuje o setrvání v nejvyšší domácí soutěži.

Na programu jsou dále utkání obou celků Hodonína v Hluku, Řeznovice a Vlašim budou hostit dvojici Frýdlant, Havířov a ve východočeském derby se střetnou Dobré a Hradec Králové.