Na spadnutí byla absolutní výhra 10:0, ale k poslednímu duelu nenastoupila proti trojce Hluku Jančové první hráčka MSK Renáta Štrbíková, která měla problémy s vyhozeným obratlem.

Břeclav nastoupila v kompletním složení s Renátou Štrbíkovou, Elenou Dubkovou a Kristýnou Mikulcovou. V úvodní čtyřhře Štrbíková s Dubkovou jen lehce kontrolovaly průběh jednotlivých setů, aby si sehraný pár Kučerová-Žmolíková nepustily blíže tělu.

Obdobně proběhly oba odehrané zápasy Štrbíkové s Kučerovou, která jí dokázala vzít set, i se Žmolíkovou. Dubkova začala suverénní výhrou nad Jančovou, pak se nechala zaskočit účinným bekhendovým topspinem a riskantními forhendovými drajvy reprezentantky Anety Kučerové.

Když Dubkova hru zpřesnila, rychle srovnala dvousetovou ztrátu a výborně začala i rozhodující pátý set. Došlo i na oddechové časy, První si vzala Kučerová za stavu 2:5 a vyplatil se jí, brzy srovnala na 6:6. Její soupeřka již do konce zápasu získala jen jeden bod za stavu 6:10. Třetí zápas Dubkové se Žmolíkovou měl jen malou epizodu v podobě zisku druhého setu hráčkou Hluku. Udržet maximální koncentraci na náročný způsob hry proti obraně se jí ale v dalších setech již nepodařilo, a to se odrazilo na výsledku.

Potěšila Mikulcová, která dokázala porazit všechny tři hráčky Spartaku. Žmolíkovou zvládla zdařilými koncovkami setů, s Jančovou neměla nejmenší problémy a na závěr si vyšlápla i na favorizovanou Kučerovou, kterou udolala vytrvalým útočným tlakem i dobrým blokováním topspinů.

Závěrečná utkání základní části extraligy odehrají žena MSK v pátek 26. března v Praze na Slavoji a v sobotu 27. března v Boru. Při tom druhém budou postrádat Štrbíkovou, která v sobotu odletí do Číny k exhibici.

MSK ČP Břeclav Gumotex-Spartak Hluk 9:1 Štrbíková,Dubkova-Kučerová,Žmolíková 3:0 (7,12,9), Štrbíková-Kučerová 3:1 (9,3,–8,6), Dubkova-Jančová 3:0 (6,6,5), Mikulcová-Žmolíková 3:1 (7,–7,8,6), Dubkova-Kučerová 3:2 (-6,–5,6,2,7), Štrbíková-Žmolíková 3:0 (11,7,3), Mikulcová-Jančová 3:0 (3,8,2), Dubkova-Žmolíková 3:1 (6,–8,6,5), Mikulcová-Kučerová 3:0 (6,5,12), Štrbíková-Jančová 0:3 w.o.