Svěřenkyně trenérky Aleny Vachovcové si v neděli dopoledne připsaly už čtrnáctý triumf v řadě. Stolní tenistky Hodonína čtyřikrát vyhrály v základní skupině ženské superligy, přes Istanbul postoupily do čtvrtého kola Poháru ETTU a přemožitele nenašly ani v devíti extraligových zápasech. „Nechceme prohrát ani set či jednotlivý zápas, což je na nás vidět. Jsme na tom herně i psychicky dobře. Nejde nám o to, jestli vyhrajeme 6:1 nebo 6:2, ale musíme si udržet nějaký svůj standard či level," uvedla Renáta Štrbíková.

Zkušená hráčka nastoupila proti bývalému klubu poprvé po odchodu z Břeclavi. „Na derby jsem se těšila, protože jsem věděla, že si dobře zahraji. Zápasy se slabšími týmy mi nedají tolik, co utkání s těžšími soupeři," prohlásila Štrbíková, která další výhru 6:0 brala s nadhledem.

„Výsledek je krásný, ale za stolem to tak jednoznačné nebylo," řekla hodonínská opora, která si ve třech setech snadno poradila s mladou Veronikou Tušlovou a Karin Adámkovou.

„Nechci, aby to vyznělo špatně, ale oba zápasy jsem měla pod kontrolou," řekla Štrbíková.

Zatímco bývalá hráčka polského Tarnobrzegu neměla v duelu s Břeclaví žádné problémy, spoluhráčky Štrbíkové se pořádně nadřely. Harabazsová otáčela souboj s Kučerovou, Pěnkavová absolvovala dokonce dvě pětisetové bitvy. Zatímco s Adámkovou vedla 2:1 na sety, proti nešťastné Kučerové prohrávala již 0:2, ale stejně jako Harabaszová napínavé střetnutí otočila. „Pochválila bych Anetu Kučerovou, která dvakrát prohrála pětisetovou bitvu, když pokaždé vedla 2:0 na sety. Na druhé straně na spoluhráčkách si cením toho, že to ani za nepříznivého stavu nevzdaly a zápasy naopak pro sebe urvaly. I když to Lence ani Kačce nijak zvlášť nešlo, prostě to vydřely," prohlásila Štrbíková.

Hostující tým nastoupil do dalšího derby bez maďarské obranářky Vivien Ellö. Zkušená hráčka sice v sobotu proti hodonínské rezervě získala dva body, ale o den později na Slovácko nepřijela. „Nevím, proč nehrála. Asi proto, aby se neokoukala," vtipkovala Štrbíková.

„Břeclavi ale výsledek mohl být jedno, protože stejně jako my nejspíše postoupí do finále," přidala vážně.

Hostující kouč Petr Nedoma nechtěl absenci Ellö komentovat. „Prostě tady nebyla," řekl pouze břeclavský kouč, který doufá, že opora MSK za týden v Hodoníně nastoupí.

„Věřím, že budeme kompletní a že se dostaneme do finále Českého poháru, ve kterém se budeme Hodonínu revanšovat," pronesl Nedoma, kterého nepříjemné porážka mrzela.

„Protože jsme měli na to, abychom uhráli lepší výsledek. Spravedlivější by bylo, kdyby to skončilo 6:1 nebo 6:2," věděl známý kouč, který ale svěřenkyně ani po debaklu nezatracoval.

„Pro naše holky je pořád velká škola hrát proti takto kvalitním českým reprezentantkám, které patří mezi sto padesát nejlepších hráček světa," uvedl Nedoma.

Ten věří, že si hlavně Adámková s Kučerovou vezmou z těžkého utkání ponaučení. „Aby příště už dobře rozehrané zápasy dovedly do vítězného konce, což právě dělá Pěnkavovou a Harabaszovou top hráčkami," řekl břeclavský kormidelník, který vyzdvihl právě bojovnost protivníka.

„Děvčata se znovu přesvědčila, že utkání není ani za stavu 2:0 vyhrané," řekl Nedoma.

„Bylo to však pro nás měřítko. Ověřili jsme si, na co máme a na co ne," dodal.

Stolní tenistky Hodonína mají přes sebou další nároční víkend. Už v pátek večer vyzvou v domácí hale Novi Sad, v sobotu je pak v Mart aréně na programu finálový turnaj Českého poháru mužů a žen. „Vím, že vedení klubu chce Český pohár získat, já to ale až tolik neřeším. Pro mě je větší prioritou postup v Poháru ETTU," říká Štrbíková.

SKST Mart Hodonín A – MSK Břeclav 6:0

Zápasy: Pěnkavová – Adámková 3:2, Štrbíková – Tušlová 3:0, Harabaszová – Kučerová 3:2, Štrbíková – Adámková 3:0, Pěnkavová – Kučerová 3:2, Harabaszová – Tušlová 3:0.

Další víkendové výsledky: MK Řeznovice – SKST Mart Hodonín A 2:6, SKST Mart Hodonín A – KST Hluk MP Dream 6:0, SKST Hodonín B – MSK Gumotex Břeclav 0:6, SKST Hodonín B – KST Hluk MP Dream 6:0.

Mistryně vyzvou v Poháru ETTU srbský tým Novi Sad

Hodonín – Stolní tenistky Hodonína čeká před Vánocemi i sportovní svátek. Úřadující české mistryně vyzvou v pátek 18. prosince srbským celek TTC Novi Sad. Osmifinálové utkání Poháru ETTU startuje v hodonínské Mart Areně v 18.00.

Jiho­moravanky mají možnost potřetí za sebou v Poháru ETTU postoupit do čtvrtfinále. Vrcholem jejich snažení v pohárové Evropě pak byla sezona 2013/2014. V ní se Hodonín probojoval až do semifinále, kde podlehl špičkovému francouzskému celku C.P. Lyssois Lille Métropole.

Na Slovácku se na osmifinálový souboj se srbským týmem TTC Novi Sad těší. Svěřenkyním trenérky Aleny Vachovcové se totiž letos neskutečně daří. Pěnkavová a spol. ještě ani jednou neprohrály a pokud tuto sérii prodlouží v osmifinálovém utkání Poháru ETTU, mohou se hodonínské stolní tenistky v lednu těšit na atraktivního soupeře, který do čtvrtfinále druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže přijde z Ligy mistryň.

Hodonín hostí finále Českého poháru mužů i žen

Hodonín – Prosincové svátky stolního tenisu vyvrcholí v sobotu 19. prosince v Hodoníně, kde se uskuteční finálový turnaj Českého poháru družstev pro rok 2015. Na startu nechybí oba úřadující čeští šampioni, muži STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod a ženy SKST Mart Hodonín.

Finálový turnaj Českého poháru v Hodoníně nabídne šest kvalitních utkání. Program zahájí semifinálové zápasy soutěže žen, kde se kromě domácího družstva SKST Hodonín dále představí celky MSK Gumotex Břeclav, SK Frýdlant nad Ostravicí a MK Řeznovice.

Kvarteto mužských týmů tvoří STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, SF SKK El Niňo Praha EHW, Sokol PP Hradec Králové 2 a SK Kotlářka EN Praha.