„Na jedné straně cítím velkou úlevu, na druhé straně mám zase velkou radost. Není v České republice mnoho klubů, které by dokázaly to, co my. Spousta lidí mi říkala, že není co řešit, ale já si nemyslím, že by to bylo tak jednoduché. Měli jsme ze soupeře, který nás porazil v Českém, poháru respekt, ale nakonec se ukázala naše síla. Výsledek odpovídá pečlivým přípravám," prohlásil šéf hodonínského oddílu Richard Brhel.

I třetí finálové měření sil mezi celky Hodonín a Břeclavi bylo v režii obhájkyň mistrovského titulu. Domácí stolní tenistky měly od začátku utkání herně a zejména psychicky navrch. Skóre v jejich prospěch postupně narůstalo, zvlášť když souboj jedniček mezi Renátou Štrbíkovou a Vivien Éllöovou vyzněl jednoznačně 3:0 ve prospěch zkušené české reprezentantky. A protože bodovaly i další hráčky Hodonína bylo za necelých devadesát minut hotovo. Triumf favorita stvrdila Harabaszová, která vyslyšela přání fanoušků, ve čtyřech setech zdolala Adámkovou a odstartovala tradiční oslavy. „Lenka dřela, aby to hlavně kvůli našim divákům bylo 5:0," usmívala se trenérka Hodonína Alena Vachovcová.

V domácím táboře propukla pochopitelná radost z jubilejního desátého českého titulu. „Já už jsem po těch dvou prvních zápasech věděla, že nám to letos nemůže utéct. Bylo důležité udělat alespoň bod na Vivien a pak už nebylo co řešit. Desítka padla, je to super," pronesla Vachovcová.

Její tým zakončí další úspěšnou sezonu finále Superligy s maďarským Szekszardem. Chceme v něm navázat na úspěch z extraligy a poprat se o prvenství i v této soutěži," říká hodonínská trenérka.

Zatímco mistryně křepčily v originálních černých trikách s pohárem, zlatými medailemi a šampaňským, hostující hráčky po slavnostním ceremoniálu prchly do kabiny. Břeclav potřetí za sebou s Hodonínem padla a stejně jako v předcházejících třech letech bere pouze extraligové stříbro. „Jsem zklamaný. Myslel jsem, že budeme hrát důstojnější roli. Bohužel se nám letošní finále vůbec nepovedlo," říká břeclavský kouč Petr Nedoma. „Naše hráčky určitě neodvedly výkony, na které mají. Hodonín byl zkrátka lepší, vyhrál titul zaslouženě," přidal zklamaně trenér MSK.

V zaplněné Mart Aréně se v pátek večer tísnilo téměř čtyři sta diváků. Nadprůměrná návštěva si utkání užívala, protože hodonínské stolní tenistky odehrály zápas v exhibičním stylu. Nadmíru spokojený byl i Richard Brhel. „Tak by to mělo být pokaždé. Končit finálovou sérii doma a slavit titul se svými fanoušky, pro které to hrajeme. Pro nás je to velká odměna, když na finále české extraligy přijde plná hala. Letos nám to dokonale vyšlo," pochvaloval si závěr extraligové sezony šéf slováckého klubu.

Úsměvy na všechny strany rozdávala i Renáta Štrbíková. Česká reprezentantka se Česka vrátila po pěti letech a do sbírky trofejí přidala pátý extraligový titul. Po Havířovu, Horní Suché, Frýdlantu nad Ostravicí a Břeclavi uspěla v nejvyšší domácí soutěži i s Hodonínem. „Letošní titul je výjimečný tím, že tady v Hodoníně je skvělé zázemí a v celém klubu panuje perfektní atmosféra. Všichni stolní tenis hrají, milují ho a podle toho to taky vypadá. Člověk cítí, že to nehraje pouze pro sebe," dodala Štrbíková.

Finále play off extraligy žen ve stolním tenisu
3. utkání

SKST Hodonín – MSK Gumotex Břeclav 5:0

Konečný stav finálové série: 3:0

Výsledky: Lenka Harabaszová – Aneta Kučerová 3:1 (5,–6,7,8), Renáta Štrbíková – Vivien Éllöová 3:0 (5,5,6), Kateřina Pěnkavová – Karin Adámková 3:0 (5,10,8), Renáta Štrbíková – Aneta Kučerová 3:0 (5,5,8), Lenka Harabaszová – Karin Adámková 3:1 (3,–5,10,6)