V sezóně 2007-2008 bojovaly paralelně na třech frontách – ve středoevropské elitní superlize, v domácí nejvyšší soutěži extralize, která vyvrcholila boji o titul mistra ČR pro rok 2008, a ještě navíc v Českém poháru.
Za souhrn všech dosažených výsledků se nemusejí stydět, staly se již pojmem nejen doma v ČR, ale jejich pověst přesáhla hranice země.

Jsou zvány na výběrové turnaje, opakovaně startují v superlize a v nové sezóně 2008-2009 dokonce usilují o start v nejvyšší evropské klubové soutěži, Lize mistrů.

Superliga

V uplynulém ročníku této soutěže, která se stále svým obsazením zkvalitňuje, nastoupilo dvanáct družstev ze šesti zemí – Maďarska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Slovenska a České republiky.

Celku Břeclavi chyběla v základních bojích ve skupinách Mai Gejie, která se objevila v družstvu až začátkem prosince. Postup do elitní šestice to neovlivnilo, ale znamenalo to zákaz startu Mai v dalším průběhu soutěže, a to byla citelná ztráta.
Každý soupeřící celek měl ve svém kádru nejméně jednu Číňanku, k tomu reprezentantky svých zemí.

Břeclavské stolní tenistky bojovaly statečně, hrálo se spíše na individuální výsledky Ivany Weberové a Olesji Stachové, evropské stoly si okusily i juniorky Veronika Malíková a Petra Mergenthalová. Na víc než na konečné šesté místo se nedalo pomýšlet.

Extraliga – základní část

Deset družstev se střetlo dvoukolovým systémem. Stejně jako v minulé sezóně se o prvních třech příčkách rozhodovalo mezi ČSAD Hodonín, SK Frýdlant na Ostravicí a MSK Břeclav Gumotex. Až do závěru odvetných kol byla situace nepřehledná, o všem rozhodlo utkání Hodonína s Břeclaví, hrané v Hodoníně. Ženy MSK měly výtečnou šanci posunout se do čela tabulky (potřebovaly v Hodoníně vyhrát), nahrávalo jim zranění dvojky ČSAD Vachovcové.

V den utkání ale nečekaně onemocněla Weberová, síly se vyrovnaly, spíše se převaha vrátila na stranu Hodonína, který jí plně využil k vítězství 6:4. Udržel si tak vedoucí pozici, druhé místo patřilo Frýdlantu a třetí Břeclavi.

Mistrovství ČR – play–off extraligy

Prvních šest družstev extraligy pokračovalo systémem play–off boji o titul mistra ČR a další medailové posty. Hodonín a Frýdlant byly předsazeny přímo do semifinále, Břeclav začínala čtvrtfinálovým duelem se Sokolem Bor.

Prokázala, že je o třídu lepším družstvem a jasnými výhrami dvakrát 5:0 postoupila do semifinále proti Frýdlantu. První semifinále v domácím prostředí nedopadlo dobře. Mai prohrála se Štrbíkovou i s Harabaszovou a výsledkem byla rychlá porážka domácích hráček 2:5.

Ke cti celému hráčskému kolektivu slouží, že se nevzdal, v odvetě byl jako vyměněný a porazil Frýdlant 5:3. Mai vyhrála všechny tři dvouhry, Weberová přidala dva úspěchy a Stachova zahrála také dobře, měla za stavu 4:1 na body pár mečbolů na Harabaszovou.
Třetí, rozhodující utkání se hrálo následujícího dne a heroický výkon se ženám MSK nepodařilo zopakovat.

Držely se do stavu 3:3, pak ale přišly ve vyrovnaných zápasech porážky Mai se Štrbíkovou a Weberové s Harabaszovou a bylo po nadějích. I bronzová pozice v MČR ale řadí stolní tenistky Břeclavi k nejúspěšnějším sportům na okrese.

Český pohár

Tato doplňková soutěž, za kterou je Český pohár považován, se stala kořistí hráček MSK Břeclav Gumotex.

V jejím finále dokázaly porazit Frýdlant 5:3, když se o body postaraly Mai Gejie (3) a Ivana Weberová (2). Frýdlant hrál v nejsilnějším složení se Štrbíkovou, Harabaszovou a Horákovou.