Los závěrečných kol mezinárodní superligy stolních tenistek tomu nakonec tak chtěl, že se ve čtvrtfinále elitní šestice, která bude bojovat o konečné 1. až 6. místo, střetnou dva rivalové z jihu Moravy.

První čtvrtfinálové utkání se bude hrát v Břeclavi, a to již ve čtvrtek 6.ledna od 18 hodin v herně v Lesní ulici, odveta má termín úterý 1. února v Hodoníně. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Mladost Zagreb (Chorvatsko) a Budaörs (Maďarsko). Nejprve pojedou Chorvatky do Maďarska, 1. února budou mít Balkánky výhodu domácího prostředí.

Přímo do semifinále byly předsazeny obhájce trofeje Linz AG Froschberg a SVS Ströck (oba Rakousko). Vítěz utkání Břeclav-Hodonín bude hrát nejprve 1. března ve Vídni se SVS Ströck, odveta je na programu o týden později. O finálových bojích je zatím předčasné uvažovat, ale jeho termíny jsou již stanoveny na 19. a 26. dubna.

V utkání Břeclav – Hodonín jsou letos v roli favorita Břeclavanky, ale v žádném případě se nedá Hodonín podceňovat. V extralize nastoupil na stolech MSK bez své dlouholeté opory Aleny Vachovcové, aktuální jednička družstva Hana Matelová nehrála nejlepší formě a výsledkem byla jeho porážka 2:6, když oba body domácích ztratila střídající Kristýna Mikulcová. Trojka Hodonína Ivana Pelcmanová je papírově slabší, než členky základu družstva MSK, ale svou dravou útočnou hrou se občas dokáže vytáhnout.

Břeclav, která pošilhává po medailových pozicích, by měla mít k dispozici kompletní čtveřici s Vivien Ellö, Elenou Dubkovou, Lenkou Harabaszovou a Kristýnou Mikulcovou. Tento celek má na to, aby se dostal přes Hodonín do semifinále soutěže a v něm změřil síly se silným protivníkem, jehož dres oblékají výborná Rumunka Daniela Dodean, naturalizovaná Číňanka Li Qiangbing, Ruska se slovenským pasem Valentina Popova a střídavě i další Číňanka Jiang Xue, hráčka Tchaiwanu Huang Yi-Hua a reprezentantka Rakouska Judit Herczig.

Papírově jde skutečně o tým nabitý silnými jmény, se kterým by pro Břeclav bylo hodně zajímavé si porovnat výkonnost.