Ani jednoznačné představení o závěrečném hracím víkendu už nic nezměnila na tom, že stolní tenistky Gumotexu zakončily základní část na třetí pozici, přičemž po letech nepostoupily přímo do semifinále. Ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů si zahrají za dva týdny s šestým týmem základní části SK Dobré.

Břeclavský tým vycestoval na víkendový dvojzápas bez jedničky Ellöové, kterou nahradila Číňanka Čengová, jež tak doplnila Kučerovou s Adámkovou. V součtu obou zápasů ztratily hráčky Břeclavi pouze pět setů.

KONEC NADVLÁDY JIHU

Namále měla v dílčím zápase pouze Čengová, která vyhrála své utkání s hráčkou pražských Nuslí Radnicovou až v koncovce pátého setu. „Děvčata si v jednotlivých zápasech zkoušela různé herní varianty, na které v náročném soutěžním programu nebylo dost času. Dovolovala jim to naše jasná převaha. Všechny tři hráčky byly koncentrované, neměly žádné herní výkyvy. Čengové nevyhovoval herní styl Radnicové, chyběla jí trpělivost ve výměnách, ale nakonec i tento zápas zvládla,“ komentoval výsledky stolních tenistek MSK jejich kouč Petr Nedoma.

Vicemistryně tak zakončily základní část na třetí pozici se ztrátou čtyř bodů na vítězný Hodonín a dvou bodů na Moravský Krumlov, jejichž hráčkám se po letech povedlo narušit dominanci jižanského dua. Čtvrtfinále, v němž se Břeclavanky utkají s týmem SK Dobré, začíná 8. dubna a hraje se na dva vítězné duely.

VÁCLAV PETRŮ