Zásluhu na tom má jednička MSK Renáta Štrbíková, která byla u všech čtyř bodů hostujícího celku, což ale stačilo jen na těsnou porážku 4:6. Úvodní čtyřhra nepřinesla sport mimořádné úrovně, výměny byly krátké, ale v důležitých fázích setů se dokázal prosadit pár Štrbíková-Mikulcová a získal důležitý vstupní bod po výhře 3:1.

Štrbíková pak porazila Srbku Lupulesku i svou reprezentační kolegyni Kateřinu Pěnkavovou ve třech setech 3:0 a zdolala i Číňanku Liu Yuan, a to v pěti setech. Stáhla ztráty setů z 0:1 a z 1:2, v páté sadě výborně začala (3:0), pak se ale začala prosazovat Číňanka. Štrbíková odvrátila mečbol a pak svůj třetí po oddechovém času proměnila ve čtvrtý bod družstva.

Kristýna Mikulcová neměla šanci na první dvě hráčky Linze, s Lupulesku prohrála sice 0:3, ale všechny tři sety skončily rozdílem dvou míčků. Trojka Barbora Poláchová na kvalitní soupeřky podle očekávání nestačila. Ve druhém utkání skupiny C vyhrály Maďarky z Budaörsu v Pinkafeldu 6:2 i bez své nejlepší hráčky Pergel, která nastoupila jen ve čtyřhře.

Tři body Budaörsu získala Rečko, po jednom přidaly Juhász a Szvitán, úspěšná byla i čtyřhra Rečko-Pergel. Vyhraje a z první příčky do play–off o 1.-6.místo postoupí Linz Froschberg, ze druhé Budaörs ZISC. Třetí UTTV Volksbank Pinkafeld a čtvrtý MSK ČP Břeclav Gumotex budou hrát o konečné pořadí na 7.-12.místě.

(er)