Na jeho stolech vyhrály stejně jako v neděli 10.května v Charvátské Nové Vsi 5:2 a podle očekávání postoupily do finále soutěže, ve kterém se v posledním květnovém týdnu střetnou s obhájcem mistrovského titulu ČSAD Hodonín.

Odvetné semifinále mělo drobnou změnu v sestavě Frýdlantu. Roubalová je stále nemocná, místo Somrové se do hry k Hrachové a Chlebcové zapojila přední česká juniorka Mikulcová, hráčka Moravské Slávie Brno, která má ve Frýdlantu povolen střídavý start. Vystoupení Mikulcové bylo určitě obohacením semifinálové série. Již ve svém úvodním zápasu se Štrbíkovou ukázala zejména ve druhém setu, jak dokáže být její levička soupeřkám nepříjemná.

Dostala se až k pěti setbolům (10:7, 11:10 a 12:11), Štrbíková ale jak obvykle v pravou chvíli dokáže zapnout a skvělými údery strhnout vítězství na svou stranu. Třetí set se již hrál opět za její jasné převahy. Druhý zápas hrála Mikulcová s Olesjou Stachovou. Prohrála první dva sety, to ji ale nepoložilo a útočným tlakem srovnala na 2:2. V páté sadě se obě hráčky přetahovaly o vedení, v koncovce byla úspěšnější Mikulcová.

Druhý bod Frýdlantu získala v úvodní sérii dvouher Hrachová, která tentokrát hodně nervózní Stachovou k ničemu vážnějšímu nepustila. O jasnou výhru Břeclavi se postarala dvojice Štrbíková-Weberová. Úspěšná reprezentantka ČR Renáta Štrbíková po zmíněné třísetové výhře nad Mikulcovou si zalaškovala s Chlebcovou, když jí „darovala“ třetí set, přičemž první dva a čtvrtý byly zcela v její režii.

Set ztratila i s Hrachovou. Zde byl boj vyrovnanější, Štrbíková hrála s jistými rezervami a rozhodovala až v závěrech setů. Velmi sympatický výkon podala ve Frýdlantu Ivana Weberová. Již v úvodní dvouhře s Chlebcovou hýřila tlakem a jistotou, vyhrála zcela suverénně. V útočném tlaku pokračovala i proti Hrachové. Nepouštěla se do dlouhých úderových výměn, tvrdě a přesně zakončovala tak, že na mnoho míčů nestačila zkušená exreprezentantka pohybově vůbec reagovat.

SK Frýdlant nad Ostravicí-MSK Břeclav Gumotex 2:5
Chlebcová-Weberová 0:3 (-3,-6,-4), Hrachová-Stachova 3:0 (2,7,9), Mikulcová-Štrbíková 0:3 (-5,-12,-7), Hrachová-Weberová 1:3 (-7,-6,2,-4), Chlebcová-Štrbíková 1:3 (-3,-3,11,-4), Mikulcová-Stachova 3:2 (-7,-10,3,5,9), Hrachová-Štrbíková 1:3 (8,-8,-8,-6).

Ve druhém semifinále porazil Hodonín Spartak Hluk 5:0 a 5:2. První finálové utkání mezi tradičními rivaly Hodonínem a Břeclaví se bude hrát v úterý 26.května v Hodoníně, druhé ve čtvrtek 28.května v Charvátské Nové Vsi. Podle rozpisu by se mělo začínat v 17 hod, v jednání jsou ještě změny na pozdější hodiny.